19 septembrie, 2025



Articole recomandate:

citește și

lasă un comentariu

2 răspunsuri

  1. Concedierile sunt necesare pentru ca aparatul administrativ bugetar e ff stufos fiind de 3 ori mai mare decat in 1989.

    Si ce s-a intamplat in administratia publuca locala si centrala:
    – au plecat din Romania peste 5 milioane de locuitori si aproape toti raman pe acolo.
    – sporul natural pe ultimii 10 ani e negativ de peste 11, 12%..Sunt comune unde nu se mai basc copii de 10 ani.

    De ce sa tinem intr-o comuna 20-30 de salariati la Primarie cand abia mai sunt 1500 de suflete!

    Pe intelesul tuturor:
    La Primaria Vascauti sunt 27 de angajati la o populatie de 1500 de locuitori in patru sate.
    Sporul natural demografic e negativ ca o medie a ultimilor 10 ani.
    Minus 15%.
    E real pentru ca in ultimii 5 ani nu s-a nascut decat un copil.
    Acesta e trendul.

    Si scadem in prima etapa nr angajatilor Primariei cu 15%.
    Deci concediem 4 salariati in prima etapa.
    Adaptam lipsa potentialului demografic la aparatul stufos al Primariei.
    In general.
    E real.

    Trebuie inceputa concedierea Tovarasililor: Grineanu, O. Vasilescu, Ciolacu, Stanescu samd!

    Normarea muncii este instrumentul economic de determinare a necesarului de personal din aparatul bugetar stufos.
    Nu uitati de sporul demografic negativ!
    😵
    Negativ inseamna concedieri colective mari la Primarii si Consilii Judetene pentru ca mai mult de 5 milioane de romani sunt plecati!

  2. V-am zis ca e zguduire?
    Nu concediaza nimeni cumetrele si cumetrii, nici verisoare, cumnate si nepoti!
    Doar impozitele locale se maresc cu 70% pentru proprietati, aparatul stufos din Primarii sau CJ ramane pe post!
    Trai pe vatrai pentru bugwtarime!
    Pas cu pas baieti!
    Ati facut-o lata!
    Taxe, impozite, TVA, samd cresc pentru populatia majoritară!
    Cresterea e numita pompos reformă!
    Privilegiile si sinecurile raman la pe loc!
    Veniturile cumularzilor a fost amanata la impozitare ca s-au opus niste Nemuritori!
    😮
    Concedierea bugetarimii se amâna ca nu vrea coruptul PSD, frâna din guvernare!
    Oricum dupa Congresul lor din octombrie urmeaza fuziunea cu AUR!😱

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

toate comentariile

2 răspunsuri

  1. Concedierile sunt necesare pentru ca aparatul administrativ bugetar e ff stufos fiind de 3 ori mai mare decat in 1989.

    Si ce s-a intamplat in administratia publuca locala si centrala:
    – au plecat din Romania peste 5 milioane de locuitori si aproape toti raman pe acolo.
    – sporul natural pe ultimii 10 ani e negativ de peste 11, 12%..Sunt comune unde nu se mai basc copii de 10 ani.

    De ce sa tinem intr-o comuna 20-30 de salariati la Primarie cand abia mai sunt 1500 de suflete!

    Pe intelesul tuturor:
    La Primaria Vascauti sunt 27 de angajati la o populatie de 1500 de locuitori in patru sate.
    Sporul natural demografic e negativ ca o medie a ultimilor 10 ani.
    Minus 15%.
    E real pentru ca in ultimii 5 ani nu s-a nascut decat un copil.
    Acesta e trendul.

    Si scadem in prima etapa nr angajatilor Primariei cu 15%.
    Deci concediem 4 salariati in prima etapa.
    Adaptam lipsa potentialului demografic la aparatul stufos al Primariei.
    In general.
    E real.

    Trebuie inceputa concedierea Tovarasililor: Grineanu, O. Vasilescu, Ciolacu, Stanescu samd!

    Normarea muncii este instrumentul economic de determinare a necesarului de personal din aparatul bugetar stufos.
    Nu uitati de sporul demografic negativ!
    😵
    Negativ inseamna concedieri colective mari la Primarii si Consilii Judetene pentru ca mai mult de 5 milioane de romani sunt plecati!

  2. V-am zis ca e zguduire?
    Nu concediaza nimeni cumetrele si cumetrii, nici verisoare, cumnate si nepoti!
    Doar impozitele locale se maresc cu 70% pentru proprietati, aparatul stufos din Primarii sau CJ ramane pe post!
    Trai pe vatrai pentru bugwtarime!
    Pas cu pas baieti!
    Ati facut-o lata!
    Taxe, impozite, TVA, samd cresc pentru populatia majoritară!
    Cresterea e numita pompos reformă!
    Privilegiile si sinecurile raman la pe loc!
    Veniturile cumularzilor a fost amanata la impozitare ca s-au opus niste Nemuritori!
    😮
    Concedierea bugetarimii se amâna ca nu vrea coruptul PSD, frâna din guvernare!
    Oricum dupa Congresul lor din octombrie urmeaza fuziunea cu AUR!😱

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

articole categorie

Lucrăm momentan la conferința viitoare.

Îți trimitem cele mai noi evenimente pe e-mail pe măsură ce apar: