3 septembrie, 2025



Articole recomandate:

citește și

lasă un comentariu

2 răspunsuri

  1. PSD vine cu alternativa frecarii de menta pentru ca le dispare bazinul electoral.
    PNL si UDMR nu vor nici ele reforma din aceleasi considerente.
    Decat o mie de criterii si o mie de pareri, e nevoie de a analiza incrucisat doi indicatori pentru a stabili necesarul de personal pentru O Primarie de orice fel.
    1. Nr.de locuitori cf ultimului recensamant.
    2. Nr.de nou nascuti in anul trecut in acea localitate.
    O sa vedeti ce usor se separa graul de neghina.
    A se vedea si compara nr de locuitori , noii nascuti si nr de salariati din acea localitate in 1989.

    Apoi se stabileste o grila lejera de personal pe Fiecare Primarie:
    – 6 salariati pentru localitati cu pana la 1500 de locuitori,
    – 7 salariati pentru localitati cu pana la 3000 de locuitori,
    – 8 salariati pentru localitati cu pana la 5000 de locuitori.
    – 10 salariati pentru localitati cu pana la 10000 de locuitori.
    – 15 salariati pentru localitati cu pana la 25000 de locuitori.
    Iar dupa 25.000 locuitori sw mai poate adauga un salariat cate nr de salariat pentru ce depaseste pragul de mai sus.
    Propun un prag de 5000 de locuitori pentru un salariat in plus la organigrama.
    S-au limpezit problemele ton Grindeanu?

    Iar daca vreti sa nu mai perpetuati risipa, jaful stabiliti un procent de de reducere de 30% a nr bugetarilor din Primarii acolo unde in ultimii 3 ani a fost spor negativ a populatiei locale.
    Simultan cu anuilarea posturilor vacante.
    E chiar simplu!😎

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

toate comentariile

2 răspunsuri

  1. PSD vine cu alternativa frecarii de menta pentru ca le dispare bazinul electoral.
    PNL si UDMR nu vor nici ele reforma din aceleasi considerente.
    Decat o mie de criterii si o mie de pareri, e nevoie de a analiza incrucisat doi indicatori pentru a stabili necesarul de personal pentru O Primarie de orice fel.
    1. Nr.de locuitori cf ultimului recensamant.
    2. Nr.de nou nascuti in anul trecut in acea localitate.
    O sa vedeti ce usor se separa graul de neghina.
    A se vedea si compara nr de locuitori , noii nascuti si nr de salariati din acea localitate in 1989.

    Apoi se stabileste o grila lejera de personal pe Fiecare Primarie:
    – 6 salariati pentru localitati cu pana la 1500 de locuitori,
    – 7 salariati pentru localitati cu pana la 3000 de locuitori,
    – 8 salariati pentru localitati cu pana la 5000 de locuitori.
    – 10 salariati pentru localitati cu pana la 10000 de locuitori.
    – 15 salariati pentru localitati cu pana la 25000 de locuitori.
    Iar dupa 25.000 locuitori sw mai poate adauga un salariat cate nr de salariat pentru ce depaseste pragul de mai sus.
    Propun un prag de 5000 de locuitori pentru un salariat in plus la organigrama.
    S-au limpezit problemele ton Grindeanu?

    Iar daca vreti sa nu mai perpetuati risipa, jaful stabiliti un procent de de reducere de 30% a nr bugetarilor din Primarii acolo unde in ultimii 3 ani a fost spor negativ a populatiei locale.
    Simultan cu anuilarea posturilor vacante.
    E chiar simplu!😎

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

articole categorie

Lucrăm momentan la conferința viitoare.

Îți trimitem cele mai noi evenimente pe e-mail pe măsură ce apar: