Pentru ce se imprumuta Romania cu 10 la suta din PIB-ul anual?Pentru a nu intra in incapacitate de plata imediat ci mai tirziu, cind volumul datoriei va descuraja orice creditor s-o mai imprumute!
Pentru ce se imprumuta Romania cu 10 la suta din PIB-ul anual?Pentru a nu intra in incapacitate de plata imediat ci mai tirziu, cind volumul datoriei va descuraja orice creditor s-o mai imprumute!
Un răspuns
Pentru ce se imprumuta Romania cu 10 la suta din PIB-ul anual?Pentru a nu intra in incapacitate de plata imediat ci mai tirziu, cind volumul datoriei va descuraja orice creditor s-o mai imprumute!