1 iulie, 2025
Totul foarte corect!
Ce facem însă cu ciordeala (toată din economia privată) la TVA și plata impozitelor prin fel de fel de manevre?
Dacă ai fi pomenit în comentariul tău și de ele ai fi dovedit corectitudine – așa dai dovadă că ești doar un capitalist de doi lei care are ceva contra bugetarului și atât…
bre, nea Gigi, înainte să pui matale note, pune mâna și vezi dacă nu cumva despre ce vrei să citesti s-a scris deja. în rest, spor la câștigat cât mai mulți lei:)
https://dev.cursdeguvernare.ro/cristian-grosu-o-noua-epoca-capitalismul-privat-si-capitalismul-pradator-de-stat.html
Da, da Dom’ne !…e ceva complet halucinant!
Am ramas complet stupefiat ieri dupa-amiaza, cand la Buletinul de Stiri al RRA, de pe la ora 18:00 (cand ma intorceam de la serviciul la o companie privata, unde incepusem treaba de dimineata si fara sporuri), am auzit pe acele dudui de pe la Finante, parca ?!, care, ce sa vezi, iesisera in strada si reclamau ca li s-au taiat sporurile de conditii vatamatoare, pe care le primeau pt. ca stau intr-un birou in care sta sa le cada tavanul, in cap ?!
Pai cine a mai pomenit ca poti sa primesti sporuri pt. astfel de „noxe” ?! Ce, lucrezi in mina de uraniu?!
Iesi femeie in strada si pune de o greva, ca sa-ti repare tavanul, nu sa-ti dea statul spor pt ca stai sub drobul de sare, cum ar zice Creanga !… de ca si cum sporul o fereste sa-i cada plafonul in cap sau ii diminueaza impactul, daca Doamne fereste, ar fi ca ala sa cada ?!
Suntem o lume normala sau simtim deja efectele „analfabetismului functional”, asa cum le place sinecurilor guvernante sa „alinte” gloata de idioti pe care ii scoate, pe banda rulanta, sistemul de educatie din Romania ???
3 răspunsuri
Totul foarte corect!
Ce facem însă cu ciordeala (toată din economia privată) la TVA și plata impozitelor prin fel de fel de manevre?
Dacă ai fi pomenit în comentariul tău și de ele ai fi dovedit corectitudine – așa dai dovadă că ești doar un capitalist de doi lei care are ceva contra bugetarului și atât…
bre, nea Gigi, înainte să pui matale note, pune mâna și vezi dacă nu cumva despre ce vrei să citesti s-a scris deja. în rest, spor la câștigat cât mai mulți lei:)
https://dev.cursdeguvernare.ro/cristian-grosu-o-noua-epoca-capitalismul-privat-si-capitalismul-pradator-de-stat.html
Da, da Dom’ne !…e ceva complet halucinant!
Am ramas complet stupefiat ieri dupa-amiaza, cand la Buletinul de Stiri al RRA, de pe la ora 18:00 (cand ma intorceam de la serviciul la o companie privata, unde incepusem treaba de dimineata si fara sporuri), am auzit pe acele dudui de pe la Finante, parca ?!, care, ce sa vezi, iesisera in strada si reclamau ca li s-au taiat sporurile de conditii vatamatoare, pe care le primeau pt. ca stau intr-un birou in care sta sa le cada tavanul, in cap ?!
Pai cine a mai pomenit ca poti sa primesti sporuri pt. astfel de „noxe” ?! Ce, lucrezi in mina de uraniu?!
Iesi femeie in strada si pune de o greva, ca sa-ti repare tavanul, nu sa-ti dea statul spor pt ca stai sub drobul de sare, cum ar zice Creanga !… de ca si cum sporul o fereste sa-i cada plafonul in cap sau ii diminueaza impactul, daca Doamne fereste, ar fi ca ala sa cada ?!
Suntem o lume normala sau simtim deja efectele „analfabetismului functional”, asa cum le place sinecurilor guvernante sa „alinte” gloata de idioti pe care ii scoate, pe banda rulanta, sistemul de educatie din Romania ???