1 iulie, 2025



Articole recomandate:

citește și

lasă un comentariu

3 răspunsuri

  1. Totul foarte corect!
    Ce facem însă cu ciordeala (toată din economia privată) la TVA și plata impozitelor prin fel de fel de manevre?
    Dacă ai fi pomenit în comentariul tău și de ele ai fi dovedit corectitudine – așa dai dovadă că ești doar un capitalist de doi lei care are ceva contra bugetarului și atât…

  2. Da, da Dom’ne !…e ceva complet halucinant!
    Am ramas complet stupefiat ieri dupa-amiaza, cand la Buletinul de Stiri al RRA, de pe la ora 18:00 (cand ma intorceam de la serviciul la o companie privata, unde incepusem treaba de dimineata si fara sporuri), am auzit pe acele dudui de pe la Finante, parca ?!, care, ce sa vezi, iesisera in strada si reclamau ca li s-au taiat sporurile de conditii vatamatoare, pe care le primeau pt. ca stau intr-un birou in care sta sa le cada tavanul, in cap ?!
    Pai cine a mai pomenit ca poti sa primesti sporuri pt. astfel de „noxe” ?! Ce, lucrezi in mina de uraniu?!
    Iesi femeie in strada si pune de o greva, ca sa-ti repare tavanul, nu sa-ti dea statul spor pt ca stai sub drobul de sare, cum ar zice Creanga !… de ca si cum sporul o fereste sa-i cada plafonul in cap sau ii diminueaza impactul, daca Doamne fereste, ar fi ca ala sa cada ?!
    Suntem o lume normala sau simtim deja efectele „analfabetismului functional”, asa cum le place sinecurilor guvernante sa „alinte” gloata de idioti pe care ii scoate, pe banda rulanta, sistemul de educatie din Romania ???

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

toate comentariile

3 răspunsuri

  1. Totul foarte corect!
    Ce facem însă cu ciordeala (toată din economia privată) la TVA și plata impozitelor prin fel de fel de manevre?
    Dacă ai fi pomenit în comentariul tău și de ele ai fi dovedit corectitudine – așa dai dovadă că ești doar un capitalist de doi lei care are ceva contra bugetarului și atât…

  2. Da, da Dom’ne !…e ceva complet halucinant!
    Am ramas complet stupefiat ieri dupa-amiaza, cand la Buletinul de Stiri al RRA, de pe la ora 18:00 (cand ma intorceam de la serviciul la o companie privata, unde incepusem treaba de dimineata si fara sporuri), am auzit pe acele dudui de pe la Finante, parca ?!, care, ce sa vezi, iesisera in strada si reclamau ca li s-au taiat sporurile de conditii vatamatoare, pe care le primeau pt. ca stau intr-un birou in care sta sa le cada tavanul, in cap ?!
    Pai cine a mai pomenit ca poti sa primesti sporuri pt. astfel de „noxe” ?! Ce, lucrezi in mina de uraniu?!
    Iesi femeie in strada si pune de o greva, ca sa-ti repare tavanul, nu sa-ti dea statul spor pt ca stai sub drobul de sare, cum ar zice Creanga !… de ca si cum sporul o fereste sa-i cada plafonul in cap sau ii diminueaza impactul, daca Doamne fereste, ar fi ca ala sa cada ?!
    Suntem o lume normala sau simtim deja efectele „analfabetismului functional”, asa cum le place sinecurilor guvernante sa „alinte” gloata de idioti pe care ii scoate, pe banda rulanta, sistemul de educatie din Romania ???

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

articole categorie

Lucrăm momentan la conferința viitoare.

Îți trimitem cele mai noi evenimente pe e-mail pe măsură ce apar: