26 iunie, 2023
Buna ziua, Sa speram ca este constitutionala. Singuri au votat pentru scutirea de la plata contibutiilor si apoi si-au dat pensii speciale. Daca totusi va fi declarat neconstitutional atunci singura solutie ar fi modificarea formulei de calcul si anume calculrea pensiei in fuctie de venitul fiecaruia individual adica estimarea contributiei la venitul brut pe care l-a realizat. Multumesc!
Si 80% din indemnizatia bruta pare mult, este mai mult decat indemnizatia neta. Nu inteleg de ce ar trebui sa fie mai mult decat valoare estimata a contributiei pentru pensie. Multumesc!
ASA ZISII POLITICIENI DE DUPA 1989 AJUNSI SA CONDUCA TARA NU AU BUSOLA, NU AU STRATEGII SI PLANURI DE DEZVOLTARE A ROMANIEI EI CONDUC DUPA MIROSUL BANILOR SI DUPA SCHEME DE PRADUIRE A AVUTIEI NATIONALE…..
3 răspunsuri
Buna ziua, Sa speram ca este constitutionala. Singuri au votat pentru scutirea de la plata contibutiilor si apoi si-au dat pensii speciale. Daca totusi va fi declarat neconstitutional atunci singura solutie ar fi modificarea formulei de calcul si anume calculrea pensiei in fuctie de venitul fiecaruia individual adica estimarea contributiei la venitul brut pe care l-a realizat. Multumesc!
Si 80% din indemnizatia bruta pare mult, este mai mult decat indemnizatia neta. Nu inteleg de ce ar trebui sa fie mai mult decat valoare estimata a contributiei pentru pensie. Multumesc!
ASA ZISII POLITICIENI DE DUPA 1989 AJUNSI SA CONDUCA TARA NU AU BUSOLA, NU AU STRATEGII SI PLANURI DE DEZVOLTARE A ROMANIEI EI CONDUC DUPA MIROSUL BANILOR SI DUPA SCHEME DE PRADUIRE A AVUTIEI NATIONALE…..