16 aprilie, 2025
Buna analiza.
Dar pe langa CG amintit la cauze cred ca piata s-a inflamat si din cauza de Trump.
Greu de cuantificat aceste influente dar amatorismul Guvernului roman este evidenta.
Fripturismul dovedit de indicatorii economici, scaderea ratingului de tara, cresterea gradului de îndatorare si celelalte ingrediente ale incompetentei din placinta guvernarii se vor adanci si mai mult.
Ma intreb cat mai ar fi până cand poporul face cozi la bancă ca sa retraga?
Si unde sa-i ducă?
La bursă(😂😂), la saltea?
De retinut pentru Domnii cu costume scumpe si Doamnele cu posete LV din CA ca probabil istoria se va repeta.
😯
Va reamintesc de anii 1997 cand dolarul era tinut de PSD pe la 3.5 lei(in banii de azi) apoi dupa alegerea Presedintelui si investirea Guvernului „Luminita de capatul tunelului” acelasi dolar valora 8,25 lei.
😪
A fost o trimitere in timp vis a vis de alegerea Președintelui in mai 2025 pentru ca Guvernul care va veni in mod natural are de gestionat o criza fara precedent moșită de PSD si PNL prin cuplul Ciucă-Ciolacu.😡
In orice caz un semnal negativ transnite aceasta analiza publicului avizat!
Gtav e ca nu publicati nicio opinie.
Totul e cenzura contra subventie de la guvern.😵
https://www.youtube.com/live/6u9BlO639dU?si=b2BZ60XoKDWQnsmZ
Un răspuns
Buna analiza.
Dar pe langa CG amintit la cauze cred ca piata s-a inflamat si din cauza de Trump.
Greu de cuantificat aceste influente dar amatorismul Guvernului roman este evidenta.
Fripturismul dovedit de indicatorii economici, scaderea ratingului de tara, cresterea gradului de îndatorare si celelalte ingrediente ale incompetentei din placinta guvernarii se vor adanci si mai mult.
Ma intreb cat mai ar fi până cand poporul face cozi la bancă ca sa retraga?
Si unde sa-i ducă?
La bursă(😂😂), la saltea?
De retinut pentru Domnii cu costume scumpe si Doamnele cu posete LV din CA ca probabil istoria se va repeta.
😯
Va reamintesc de anii 1997 cand dolarul era tinut de PSD pe la 3.5 lei(in banii de azi) apoi dupa alegerea Presedintelui si investirea Guvernului „Luminita de capatul tunelului” acelasi dolar valora 8,25 lei.
😪
A fost o trimitere in timp vis a vis de alegerea Președintelui in mai 2025 pentru ca Guvernul care va veni in mod natural are de gestionat o criza fara precedent moșită de PSD si PNL prin cuplul Ciucă-Ciolacu.😡
In orice caz un semnal negativ transnite aceasta analiza publicului avizat!
Gtav e ca nu publicati nicio opinie.
Totul e cenzura contra subventie de la guvern.😵
https://www.youtube.com/live/6u9BlO639dU?si=b2BZ60XoKDWQnsmZ