29 ianuarie, 2025
In primarii este un dezmat bugetar ! A fost facut , cu cheltuieli mari , un RECENSAMANT al populatiei si locuintelor , la nivel national . Datele culese in acest recensamant trebuiau sa fie fructificate si aplicate in administratia locala : sunt localitati care nu mai intrunesc conditiile pentru a ramane municipii , comune , orase ca urmare a scaderii mari a numarului de locuitori ; asta insemna reducerea numarului de consilieri si a schemei de functiuni , reducerea salariilor pentru primari si aparatul functionaresc . NU SE VREA ASTA !!!
Un răspuns
In primarii este un dezmat bugetar ! A fost facut , cu cheltuieli mari , un RECENSAMANT al populatiei si locuintelor , la nivel national . Datele culese in acest recensamant trebuiau sa fie fructificate si aplicate in administratia locala : sunt localitati care nu mai intrunesc conditiile pentru a ramane municipii , comune , orase ca urmare a scaderii mari a numarului de locuitori ; asta insemna reducerea numarului de consilieri si a schemei de functiuni , reducerea salariilor pentru primari si aparatul functionaresc . NU SE VREA ASTA !!!