9 noiembrie, 2023
Scandal pe ce?
Pe o lege plina de inechitati care va deveni anacronica in prima luna de la aplicare!
Recalcularea asta e facuta cu scop electoral.
În plină campanie electorala vor primi la recalculare câte 800- 1000 lei acei care au azi pensii de 1200-1900 lei.
Adica cca 2 milioane pesionari care sunt in bazinul electoral al PSD.
Dvs daca ati avea o pensie de 5000 sau 6000 lei veti primi la recalculare 40 sau 50 de lei.
Asta e conceptia partidului stat iar Ciuca nu face decat sa victimizeze pentru ca-l doare la bașcă!
Cu 18.000 pensie șpecială!😵
Mai mult prin schimbarea modului de calcul al pensiei de la punctajul pe contribuție individuala la punctajul ăsta amalgam cu puncte de contributivitate, de stabilitate șamd sunt defaforizati toți cei care au cotizat si au avut salarii mari.
Oamenii pregatiti ies la pensie mică!
Ai pregatire, ai experiență, câștigi bine o sa primesti o pensie mica de acum încolo cu acest mod de calcul defectuos al pensiei.
In fapt se cam doreste o egalizare de pensii in timp cam ca-n Uniunea Sovietica pe vremuri!😲
Va multumesc daca publlicati si nu cenzurați!
Un răspuns
Scandal pe ce?
Pe o lege plina de inechitati care va deveni anacronica in prima luna de la aplicare!
Recalcularea asta e facuta cu scop electoral.
În plină campanie electorala vor primi la recalculare câte 800- 1000 lei acei care au azi pensii de 1200-1900 lei.
Adica cca 2 milioane pesionari care sunt in bazinul electoral al PSD.
Dvs daca ati avea o pensie de 5000 sau 6000 lei veti primi la recalculare 40 sau 50 de lei.
Asta e conceptia partidului stat iar Ciuca nu face decat sa victimizeze pentru ca-l doare la bașcă!
Cu 18.000 pensie șpecială!😵
Mai mult prin schimbarea modului de calcul al pensiei de la punctajul pe contribuție individuala la punctajul ăsta amalgam cu puncte de contributivitate, de stabilitate șamd sunt defaforizati toți cei care au cotizat si au avut salarii mari.
Oamenii pregatiti ies la pensie mică!
Ai pregatire, ai experiență, câștigi bine o sa primesti o pensie mica de acum încolo cu acest mod de calcul defectuos al pensiei.
In fapt se cam doreste o egalizare de pensii in timp cam ca-n Uniunea Sovietica pe vremuri!😲
Va multumesc daca publlicati si nu cenzurați!