20 iulie, 2025
De ce trebuie crescuta populatia pana la 23,7 milioane locuitori ?
In articol nu este oferita nici o justificare.
Nu sunt suficienti sclavi sa plateasca pentru privilegiile nomenclaturii actuale si viitoare ?
Cred ca ar ajuta la bunastarea generala a populatiei si implicit la posibilitatea cresterii copiilor o inflatie mica, cam cum e in lumea civilizata.
Aici ar putea ajuta si fomnul Lazea daca-si foloseste timpul pentru a convinge colegii de la BNR sa-si indeplineasca asa zisul obiectiv al inflatiei mici si sa lase evolutiei demografica in grija altora.
Ma gandesc ca inflatia mare, taxele mari, abuzul generalizat si coruptia sistemica poate au vreo legatura cu emigratia masiva a romanilor atat in cautare de slujbe cat si ca sa traiasca intr-o societate civilizata.
Un răspuns
De ce trebuie crescuta populatia pana la 23,7 milioane locuitori ?
In articol nu este oferita nici o justificare.
Nu sunt suficienti sclavi sa plateasca pentru privilegiile nomenclaturii actuale si viitoare ?
Cred ca ar ajuta la bunastarea generala a populatiei si implicit la posibilitatea cresterii copiilor o inflatie mica, cam cum e in lumea civilizata.
Aici ar putea ajuta si fomnul Lazea daca-si foloseste timpul pentru a convinge colegii de la BNR sa-si indeplineasca asa zisul obiectiv al inflatiei mici si sa lase evolutiei demografica in grija altora.
Ma gandesc ca inflatia mare, taxele mari, abuzul generalizat si coruptia sistemica poate au vreo legatura cu emigratia masiva a romanilor atat in cautare de slujbe cat si ca sa traiasca intr-o societate civilizata.