4 septembrie, 2022



Articole recomandate:

citește și

lasă un comentariu

Un răspuns

  1. Domnule Lazea ,

    In anul 2018 mi-am izolat suplimentar locuinta. In anul 2019 am montat panou solar pentru preparare apa calda menajera pe perioada verii. In anul 2020 am instalat pompă de caldura si am renuntat la incalzirea cu lemne . In acest an , am instalat panouri fotovoltaice pentru a compensa partial costul incalzirii cu pompa de caldura . Toate acestea cu fonduri proprii , folosind economiile de o viata , fiind eu si sotia mea , pensionari si cu probleme de sanatate.
    Ce fac acum cand nu pot beneficia de niciun suport , deoarece consumul de energie electrica pentru incalzire pe perioada de iarna este cu mult peste 255kWh pe luna? Sa revin la incalzirea cu lemne ? Imposibil , sanatatea nu imi permite . Ce vina am eu si cu sotia mea ca UE a adoptat o politica in domeniul energiei catastrofala inclusiv asa zisele certificate verzi ? Ce vina am ca la conducerea Ministerului Energiei se afla un incompetent ? ( putin zis ) Ce vina am , dupa ce zeci de ani in perioada comunista am facut sacrificii , ca acum sa mi se spuna ca trebuie sa facem alte sacrificii ? Ce vina am ca reprezentantii Germaniei radeau cu gura pana la urechi cand Trump le spunea ca dependenta de Rusia pune in pericol Germania si implicit UE ? Si , apropo , sper sa revina Trump ! Va duce fata de Rusia aceeasi politica precum Reagan fata de Gorbaciov .( Sper ). In rest numai de bine .

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

toate comentariile

Un răspuns

  1. Domnule Lazea ,

    In anul 2018 mi-am izolat suplimentar locuinta. In anul 2019 am montat panou solar pentru preparare apa calda menajera pe perioada verii. In anul 2020 am instalat pompă de caldura si am renuntat la incalzirea cu lemne . In acest an , am instalat panouri fotovoltaice pentru a compensa partial costul incalzirii cu pompa de caldura . Toate acestea cu fonduri proprii , folosind economiile de o viata , fiind eu si sotia mea , pensionari si cu probleme de sanatate.
    Ce fac acum cand nu pot beneficia de niciun suport , deoarece consumul de energie electrica pentru incalzire pe perioada de iarna este cu mult peste 255kWh pe luna? Sa revin la incalzirea cu lemne ? Imposibil , sanatatea nu imi permite . Ce vina am eu si cu sotia mea ca UE a adoptat o politica in domeniul energiei catastrofala inclusiv asa zisele certificate verzi ? Ce vina am ca la conducerea Ministerului Energiei se afla un incompetent ? ( putin zis ) Ce vina am , dupa ce zeci de ani in perioada comunista am facut sacrificii , ca acum sa mi se spuna ca trebuie sa facem alte sacrificii ? Ce vina am ca reprezentantii Germaniei radeau cu gura pana la urechi cand Trump le spunea ca dependenta de Rusia pune in pericol Germania si implicit UE ? Si , apropo , sper sa revina Trump ! Va duce fata de Rusia aceeasi politica precum Reagan fata de Gorbaciov .( Sper ). In rest numai de bine .

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

articole categorie

Lucrăm momentan la conferința viitoare.

Îți trimitem cele mai noi evenimente pe e-mail pe măsură ce apar: