14 decembrie, 2024
Chiar e nevoie ca Grindeanu sa bage capul in poză pentru fiecare ciot de autostrada?
Deschiderea primilor 15,7 km de autostradă e o fantezie neterminată!
Înțelegeam daca se putea circula până la Curtea de Arges dar asta ce e?
Publicitate electorală!
Zi de zi la TV, pe toate canalele, să arărăm cetatenilor care stau în coada 5 ore pe Valea Prahovei ca noi muncim!😮
E un nimic acest ciot cand niciun guvern n-a pornit Autostrada Valea Prahovei!
Au lăsat șpăgarii de la Consiliul Judetean Prahova să o zguduie cu două centuri inutile la care se va lucra până in 2030!
Aceste centuri muta traficul mai incolo cu 5 sau 6 km dar statul in coadă va fi cam la fel.
🤔
Mi-l aduc aminte pe Grindeanu cand era in extaz cu Dr Ciucă la semnarea contractului tot pentru un ciot de drum interjudetean:Campina-Sacele.
Valea Doftanei, adica.
La ce a folosit semnarea acelui contract pentru un ciot de interjudetean?
Nici nu se mai știe, cine, cum, de ce?
Iar acest ciot de 15,7 km e cam la fel.
Traficul nu se rerutează pe acolo!
Un răspuns
Chiar e nevoie ca Grindeanu sa bage capul in poză pentru fiecare ciot de autostrada?
Deschiderea primilor 15,7 km de autostradă e o fantezie neterminată!
Înțelegeam daca se putea circula până la Curtea de Arges dar asta ce e?
Publicitate electorală!
Zi de zi la TV, pe toate canalele, să arărăm cetatenilor care stau în coada 5 ore pe Valea Prahovei ca noi muncim!😮
E un nimic acest ciot cand niciun guvern n-a pornit Autostrada Valea Prahovei!
Au lăsat șpăgarii de la Consiliul Judetean Prahova să o zguduie cu două centuri inutile la care se va lucra până in 2030!
Aceste centuri muta traficul mai incolo cu 5 sau 6 km dar statul in coadă va fi cam la fel.
🤔
Mi-l aduc aminte pe Grindeanu cand era in extaz cu Dr Ciucă la semnarea contractului tot pentru un ciot de drum interjudetean:Campina-Sacele.
Valea Doftanei, adica.
La ce a folosit semnarea acelui contract pentru un ciot de interjudetean?
Nici nu se mai știe, cine, cum, de ce?
Iar acest ciot de 15,7 km e cam la fel.
Traficul nu se rerutează pe acolo!