10 noiembrie, 2021
Mituri, mituri…. Cine le intretine ?
Imi vine in minte:gaura de ozon”. E bine ca s-a renuntat la Freon dar crede cineva ca asta a dus la reducerea „gaurii”?
Si mie-mi place aerul curat, totusi… Sa lovesti fara mila in Romania, saraca Europei, care are totusi cam 30% din suprafata impadurita ? (Ca veni vorba, cat au Olanda sau Belgia ?). Cand Romania a inchis – deja – minele de carbuni, a inchis industria siderurgica, are 40% din productia de electricitata (Hidro, Nucleara, Eoliana)curata Pe noi cine ne apara la UE ?
Un răspuns
Mituri, mituri…. Cine le intretine ?
Imi vine in minte:gaura de ozon”. E bine ca s-a renuntat la Freon dar crede cineva ca asta a dus la reducerea „gaurii”?
Si mie-mi place aerul curat, totusi… Sa lovesti fara mila in Romania, saraca Europei, care are totusi cam 30% din suprafata impadurita ? (Ca veni vorba, cat au Olanda sau Belgia ?). Cand Romania a inchis – deja – minele de carbuni, a inchis industria siderurgica, are 40% din productia de electricitata (Hidro, Nucleara, Eoliana)curata Pe noi cine ne apara la UE ?