25 septembrie, 2022



Articole recomandate:

citește și

lasă un comentariu

2 răspunsuri

  1. Industria – in cadere libera ca aport la PIB!Cauza consta in lipsa unui ,,proiect de tara” cu obiectivul REINDUSTRIALIZARII.
    CADEREA INDUSTRIALA dureaza din 2000, ceeace explica si devalorizarea de patru ori a monedei nationale de la 1,2 -1,5 lei pe un dolar-Euro in 2000, la 5 lei in 2022.
    PIB-ul reflecta o economie consumarista, in care (culmea) consumul de catre stat a banilor constituie element component al acestuia!
    Asa se intimpla cind clasa politica afiseaza o crestere economica falsa, pe baze consumariste sustinuta de imprumuturi masive, in locul unor politici industriale.
    In consecinta, dupa criza actuala vom fi si mai saraci, iar cadarea monedei nationale si inflatia vor fi ,,cainii razboiului” clasei politice cu ,,pacalitii lor”, noi cu ,,puterea celor fara putere” dintr-o falsa democratie economica si sociala.

  2. Mai.mare.prostie decat acest articol nu am.intalnit
    Neamtul este in fata Constantei la transport, horeca ,hoteluri si restaurante?
    Tot articolul este.o aberatie!

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

toate comentariile

2 răspunsuri

  1. Industria – in cadere libera ca aport la PIB!Cauza consta in lipsa unui ,,proiect de tara” cu obiectivul REINDUSTRIALIZARII.
    CADEREA INDUSTRIALA dureaza din 2000, ceeace explica si devalorizarea de patru ori a monedei nationale de la 1,2 -1,5 lei pe un dolar-Euro in 2000, la 5 lei in 2022.
    PIB-ul reflecta o economie consumarista, in care (culmea) consumul de catre stat a banilor constituie element component al acestuia!
    Asa se intimpla cind clasa politica afiseaza o crestere economica falsa, pe baze consumariste sustinuta de imprumuturi masive, in locul unor politici industriale.
    In consecinta, dupa criza actuala vom fi si mai saraci, iar cadarea monedei nationale si inflatia vor fi ,,cainii razboiului” clasei politice cu ,,pacalitii lor”, noi cu ,,puterea celor fara putere” dintr-o falsa democratie economica si sociala.

  2. Mai.mare.prostie decat acest articol nu am.intalnit
    Neamtul este in fata Constantei la transport, horeca ,hoteluri si restaurante?
    Tot articolul este.o aberatie!

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

articole categorie

Lucrăm momentan la conferința viitoare.

Îți trimitem cele mai noi evenimente pe e-mail pe măsură ce apar: