28 august, 2023



Articole recomandate:

Etichete: ,

citește și

lasă un comentariu

2 răspunsuri

  1. În România nerespectarea legii a devenit normalitate. Atunci când cineva respecta legea, pare ciudat, lumea aproape îl jignește, îl insultă, îl batjocorește. Situația infracțională este scăpată de sub control. Îți este frică să mergi pe stradă atât pe jos, cât și cu mașina. Noaptea ai interzis din cauza tinerilor beți sau drogați, bătăile între interlopi au devenit obișnuință, femei abuzate sunt pe toate drumurile, copii nesupravegheați pierd nopțile pe străzi.
    Totul pleacă de la lipsa educației. Atât a tinerilor și a copiilor dar și a părinților. Mai ales a părinților.

  2. Două întrebari:
    1. Cand desființati structura asta stufoasa, ineficienta numita MAI & IGP unde coruptia e instituționalizata iar legaturile mafiote blochează aplicarea legii?
    Cand reînființăm alte structuri?
    2
    Despre scolile MAI:
    Cum se va face selectia cadrelor care sa scoata polițiști de elita capabili sa combata fenomenul infractional?
    Tot pe pile, neamuri, cunoștinte si relatii avand in vedere ca un spatiul public circula ipoteza ca majoritatea politistilor sunt rubedenii de genul: fiul, nepotul, nepoata chestorului, colonelului W?
    😎
    Merci,
    Dacă citiți.

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

toate comentariile

2 răspunsuri

  1. În România nerespectarea legii a devenit normalitate. Atunci când cineva respecta legea, pare ciudat, lumea aproape îl jignește, îl insultă, îl batjocorește. Situația infracțională este scăpată de sub control. Îți este frică să mergi pe stradă atât pe jos, cât și cu mașina. Noaptea ai interzis din cauza tinerilor beți sau drogați, bătăile între interlopi au devenit obișnuință, femei abuzate sunt pe toate drumurile, copii nesupravegheați pierd nopțile pe străzi.
    Totul pleacă de la lipsa educației. Atât a tinerilor și a copiilor dar și a părinților. Mai ales a părinților.

  2. Două întrebari:
    1. Cand desființati structura asta stufoasa, ineficienta numita MAI & IGP unde coruptia e instituționalizata iar legaturile mafiote blochează aplicarea legii?
    Cand reînființăm alte structuri?
    2
    Despre scolile MAI:
    Cum se va face selectia cadrelor care sa scoata polițiști de elita capabili sa combata fenomenul infractional?
    Tot pe pile, neamuri, cunoștinte si relatii avand in vedere ca un spatiul public circula ipoteza ca majoritatea politistilor sunt rubedenii de genul: fiul, nepotul, nepoata chestorului, colonelului W?
    😎
    Merci,
    Dacă citiți.

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

articole categorie

Lucrăm momentan la conferința viitoare.

Îți trimitem cele mai noi evenimente pe e-mail pe măsură ce apar: