O interfață între Economie și viața afacerilor
Superb, ce sa zic… Dupa ce indienii au dus „uzina” la faliment, vine statul roman – pentru a cata oara? – si ii redreseaza pe banii populimii.
Oare nu era mai bine daca se urmarea de la inceput respectarea angajamentelor luate de cei de la Arcelor initial si mai apoi Liberty?
Daca nu esti competitiv si nu poti sa faci treaba, du-te acasa si lasa pe altul care vrea si poate. Indienii au deturnat toate fondurile de la stat si de facut… mai putin. Daca tot da atatia bani, de ce nu devine actionar statul roman?
Un răspuns
Superb, ce sa zic… Dupa ce indienii au dus „uzina” la faliment, vine statul roman – pentru a cata oara? – si ii redreseaza pe banii populimii.
Oare nu era mai bine daca se urmarea de la inceput respectarea angajamentelor luate de cei de la Arcelor initial si mai apoi Liberty?
Daca nu esti competitiv si nu poti sa faci treaba, du-te acasa si lasa pe altul care vrea si poate. Indienii au deturnat toate fondurile de la stat si de facut… mai putin. Daca tot da atatia bani, de ce nu devine actionar statul roman?