17 august, 2025
Stocarea in baterii la nivel industrial este o idiotenie ! Stocarea prin pompare in amonte este superioara , de lunga durata , prietenoasa cu mediul iar capacitatea este mult superioara !
Cum să stochezi energie electrica în baterii, nu mai bine ar transforma toate hidrocentralele în acumulare prin pompaj ?
2 răspunsuri
Stocarea in baterii la nivel industrial este o idiotenie ! Stocarea prin pompare in amonte este superioara , de lunga durata , prietenoasa cu mediul iar capacitatea este mult superioara !
Cum să stochezi energie electrica în baterii, nu mai bine ar transforma toate hidrocentralele în acumulare prin pompaj ?