15 februarie, 2022
Romania poate pune in locul scaderii industriale doar ,,fabrici” de ,,gogosi’ ECONOMICI, in locul unui ,,proiect de reindustrializare”, cerut in 2007 de fostul PM Adrian Nastase in ,,Romania Europeana” si apoi de ,,Reindustrializarea Romaniei – Politici si Strategii”, lucrare economica academica.Ele cer in mod imperativ reindustrializarea – in locul dezvoltarii economice consumeriste actuale – pe datorie.Adica pe un miliard de lei imprumutati lunar!
Un răspuns
Romania poate pune in locul scaderii industriale doar ,,fabrici” de ,,gogosi’ ECONOMICI, in locul unui ,,proiect de reindustrializare”, cerut in 2007 de fostul PM Adrian Nastase in ,,Romania Europeana” si apoi de ,,Reindustrializarea Romaniei – Politici si Strategii”, lucrare economica academica.Ele cer in mod imperativ reindustrializarea – in locul dezvoltarii economice consumeriste actuale – pe datorie.Adica pe un miliard de lei imprumutati lunar!