17 decembrie, 2021



Articole recomandate:

citește și

lasă un comentariu

Un răspuns

  1. Ceva e putred in Danemarca…. Angajatii au sindicatele de partea lor, intreprinderile au patronatele. Fiecare din aceste structuri lupta pentru bunastarea membrilor pe care ii reprezinta. Ma astept ca un patronat/o federatie/un consiliu al IMM-urilor sa doreasca micsorarea sarcinii fiscale ale membrilor. Daca spui ca in urma cresterii preturilor la utilitati si a cresterii inflatiei este foarte posibil ca multe intreprinderi sa inregistreze pierderi (adica profit 0, adica impozit pe profit de platit 0 – zero), de ce iti doresti sa existe, in continuare, impozitul pe venit, pentru membrii tai? Ca ei sa plateasca?? Interesele cui reprezinta aceste consilii ale Imm-urilor??

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

toate comentariile

Un răspuns

  1. Ceva e putred in Danemarca…. Angajatii au sindicatele de partea lor, intreprinderile au patronatele. Fiecare din aceste structuri lupta pentru bunastarea membrilor pe care ii reprezinta. Ma astept ca un patronat/o federatie/un consiliu al IMM-urilor sa doreasca micsorarea sarcinii fiscale ale membrilor. Daca spui ca in urma cresterii preturilor la utilitati si a cresterii inflatiei este foarte posibil ca multe intreprinderi sa inregistreze pierderi (adica profit 0, adica impozit pe profit de platit 0 – zero), de ce iti doresti sa existe, in continuare, impozitul pe venit, pentru membrii tai? Ca ei sa plateasca?? Interesele cui reprezinta aceste consilii ale Imm-urilor??

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

articole categorie

Lucrăm momentan la conferința viitoare.

Îți trimitem cele mai noi evenimente pe e-mail pe măsură ce apar: