8 august, 2025
Nu știu cum să mai înființeze niste sinecuri, sau să pună mîna pe fonduri.De ce nu ar rămâne în fondurile actuale și ele sa administreze retragerea ?
O mizerie mai mare, nici ca se putea! Practic, ASF -ul si toti nenoricitii acestia, fac ceea ce puscariabilul Dragnea, nu a reusit, acum cativa ani in urma! De parca nu era destul, mizeria cu retinerea CASS-ului din activul net retinut de la bietii oameni! Practic, este un aĺtfel de „nationalizare” a fondului…si mai vin niste pupeze, tot de pe la ASF, ca sa-ti spuna ca doar asa capitalizeaza Fondurile!? Pai de ce nu vin oare reprezentanti de pe la aceste fonduri si sa explice acestor pupeze, cum doar aceste fonduri private au reusit sa aiba randamente de 80%, fata de Pilonul 1, care e „care-pe-care”, ca sa ma exprim asa ?! Si de ce oare, mizeria de STAT, vrea iarasi sa se faca stapan pe banii oamenilor ??? Pai fiecare, la sfarsit de cariera, vrea sa faca ceva anume cu economìile lui…De ce trebuie sa-i dramuiasca acest STAT hot, in loc sa-i dea omului, atunci cand vrea si cat vrea el ???
Sa se amâne, pana cand populația este lamurita IAR GUVERNUL BOLOJAN SA NU UITE SENSUL LUCRURILOR SA LASE PILONUL 2 SI SA SE INDREPTE ASUPRA PENSIILOR SPECIALE. IMPUS SI DE UE DE ANI DE ZILE, MOTIV CARE A UMPLUT PAHARUL, A TESTAT RABDAREA ROMANILOR AJUNSA LA LIMITA. BINE CA S A IMBLAT LA PENSII, BURSE ELEVI, MAME CU COPII, CONCEDII MEDICALE,IN LOC SE MEARGA CATRE ANULAREA , NU MICSORAREA, PENSIILOR SPECIALE SI SALARIILOR NESIMTITE DE LA ANUMITE INSTITUTII DE STAT. ASADAR GUVERNUL SA NU MAI UITE SENSUTLRILE IN CARE TREBUIE APLICATE MASURILE DE AUSTERITATE. SAU TREBUIE SA STABILEASCA CETATENII SENSUL?????
3 răspunsuri
Nu știu cum să mai înființeze niste sinecuri, sau să pună mîna pe fonduri.De ce nu ar rămâne în fondurile actuale și ele sa administreze retragerea ?
O mizerie mai mare, nici ca se putea! Practic, ASF -ul si toti nenoricitii acestia, fac ceea ce puscariabilul Dragnea, nu a reusit, acum cativa ani in urma! De parca nu era destul, mizeria cu retinerea CASS-ului din activul net retinut de la bietii oameni! Practic, este un aĺtfel de „nationalizare” a fondului…si mai vin niste pupeze, tot de pe la ASF, ca sa-ti spuna ca doar asa capitalizeaza Fondurile!? Pai de ce nu vin oare reprezentanti de pe la aceste fonduri si sa explice acestor pupeze, cum doar aceste fonduri private au reusit sa aiba randamente de 80%, fata de Pilonul 1, care e „care-pe-care”, ca sa ma exprim asa ?! Si de ce oare, mizeria de STAT, vrea iarasi sa se faca stapan pe banii oamenilor ??? Pai fiecare, la sfarsit de cariera, vrea sa faca ceva anume cu economìile lui…De ce trebuie sa-i dramuiasca acest STAT hot, in loc sa-i dea omului, atunci cand vrea si cat vrea el ???
Sa se amâne, pana cand populația este lamurita IAR GUVERNUL BOLOJAN SA NU UITE SENSUL LUCRURILOR SA LASE PILONUL 2 SI SA SE INDREPTE ASUPRA PENSIILOR SPECIALE. IMPUS SI DE UE DE ANI DE ZILE, MOTIV CARE A UMPLUT PAHARUL, A TESTAT RABDAREA ROMANILOR AJUNSA LA LIMITA. BINE CA S A IMBLAT LA PENSII, BURSE ELEVI, MAME CU COPII, CONCEDII MEDICALE,IN LOC SE MEARGA CATRE ANULAREA , NU MICSORAREA, PENSIILOR SPECIALE SI SALARIILOR NESIMTITE DE LA ANUMITE INSTITUTII DE STAT. ASADAR GUVERNUL SA NU MAI UITE SENSUTLRILE IN CARE TREBUIE APLICATE MASURILE DE AUSTERITATE. SAU TREBUIE SA STABILEASCA CETATENII SENSUL?????