31 iulie, 2025
Să se facă cadastrul apelor așa cum scrie la lege e imposibil, fiindcă atunci niște funcționari de la Apele Române, de la Finanțe, de la prefecturi și primării, ar trebui să ajungă la DNA pentru felul în care au aplicat legile de reconstituire a dreptului de proprietate, statul pierzând suprafețe importante, iar cetățenii de rând pierzând dreptul garantat de lege de acces liber pe malul lacurilor, al Snagovului spre exemplu, că tot a vrut regele să îl facă zona de agrement pentru bucureșteni.
Un răspuns
Să se facă cadastrul apelor așa cum scrie la lege e imposibil, fiindcă atunci niște funcționari de la Apele Române, de la Finanțe, de la prefecturi și primării, ar trebui să ajungă la DNA pentru felul în care au aplicat legile de reconstituire a dreptului de proprietate, statul pierzând suprafețe importante, iar cetățenii de rând pierzând dreptul garantat de lege de acces liber pe malul lacurilor, al Snagovului spre exemplu, că tot a vrut regele să îl facă zona de agrement pentru bucureșteni.