29 august, 2025
Să între în grevă,dar să nu fie plătiți, că sunt niște putori,mergeți la orice primărie de comună în ziua de vineri,au program scurt până la ora 12,dar de la ora 10 găsești doar femeia de serviciu,cât tupeu au,înainte într-o primărie de comună erau 4 angajați;primar ,viceprimar,secretar și femeie de serviciu,cereai o hârtie o primeai pe loc ,acum sunt zeci de birouri,te plimbă de la unul la altul, într-un dispreț total,de parcă ei te plătesc pe tine nu tu pe ei.S-ai de-a afara pe toți piloșii, amantele,rubedeniile ,..că în primărie numai aceștia sunt angajați
Un răspuns
Să între în grevă,dar să nu fie plătiți, că sunt niște putori,mergeți la orice primărie de comună în ziua de vineri,au program scurt până la ora 12,dar de la ora 10 găsești doar femeia de serviciu,cât tupeu au,înainte într-o primărie de comună erau 4 angajați;primar ,viceprimar,secretar și femeie de serviciu,cereai o hârtie o primeai pe loc ,acum sunt zeci de birouri,te plimbă de la unul la altul, într-un dispreț total,de parcă ei te plătesc pe tine nu tu pe ei.S-ai de-a afara pe toți piloșii, amantele,rubedeniile ,..că în primărie numai aceștia sunt angajați