28 iunie, 2025
Era o vorba mai demult, care se referea la activismul de mediu in Europa si la Rusia. „Organizatiile de mediu sunt ca pepenele – verzi pe dinafara si rosii pe dinauntru”.
E multa nedreptate si blam nemeritat in zicerea asta… dar un sambure de adevar exista. Si iata ca descopera si americanii acest lucru.
Un răspuns
Era o vorba mai demult, care se referea la activismul de mediu in Europa si la Rusia. „Organizatiile de mediu sunt ca pepenele – verzi pe dinafara si rosii pe dinauntru”.
E multa nedreptate si blam nemeritat in zicerea asta… dar un sambure de adevar exista. Si iata ca descopera si americanii acest lucru.