4 octombrie, 2023



Articole recomandate:

citește și

lasă un comentariu

Un răspuns

  1. Foarte bine că se reduce consumul , mai ales cel bazat pe importuri. Când consumul era mare , toți specialiștii la unison , clamau că avem o economie bazată pe consum. Dacă se reduce consumul iar nu e bine . Oricum , in condițiile de inflație mare , reducerea consumului este de așteptat . Se va stabili un nou echilibru. Parcă totuși e ceva mai bine când creșterea PIB-ului se bazează și pe producție .

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

toate comentariile

Un răspuns

  1. Foarte bine că se reduce consumul , mai ales cel bazat pe importuri. Când consumul era mare , toți specialiștii la unison , clamau că avem o economie bazată pe consum. Dacă se reduce consumul iar nu e bine . Oricum , in condițiile de inflație mare , reducerea consumului este de așteptat . Se va stabili un nou echilibru. Parcă totuși e ceva mai bine când creșterea PIB-ului se bazează și pe producție .

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

articole categorie

Lucrăm momentan la conferința viitoare.

Îți trimitem cele mai noi evenimente pe e-mail pe măsură ce apar: