7 iulie, 2025
Lipsește o viziune , o structurare a măsurilor , în final un plan de acțiune cu obiective , termene și rezultate estimate. Simplu !
Ce avem în schimb ? O șaorma cu de toate !
Pentru mine este evident că domnul Bolojan este depășit de situație și acționează precum un contabil.
Partidele urmăresc în principal obiective politice și nu rezolvarea problemei.
Sindicatele și mediul de afaceri au poziții diametral opuse și nu sunt obiective în discutarea soluțiilor.
Nimeni nu are curajul să spună cât de gravă e situația , care au fost greșelile și cum trebuie corectate.
Aceeași lipsă de transparență , caracteristică politicii românești.
Din păcate va ieși o cârpeală prezentată drept strategie care să convingă UE , FMI și BM.
Oare noi , cetățenii acestei țări vom fi convinși ?
În rest , numai de bine.
P.S. Unii zic , doct , România este ca un bolnav , care trebuie tratat și că trebuie să acceptăm pilula amara care ni se administrează!
Băă ( scuze ) incompetenților , după ce ați adus țara pe marginea prăpastiei , vă asumați calitatea de doctori cu diplomă de la Bioterra ?
Sa sperăm că promisiunile vor fi onorate și nu vor fi doar vorbe în vânt.
2 răspunsuri
Lipsește o viziune , o structurare a măsurilor , în final un plan de acțiune cu obiective , termene și rezultate estimate. Simplu !
Ce avem în schimb ? O șaorma cu de toate !
Pentru mine este evident că domnul Bolojan este depășit de situație și acționează precum un contabil.
Partidele urmăresc în principal obiective politice și nu rezolvarea problemei.
Sindicatele și mediul de afaceri au poziții diametral opuse și nu sunt obiective în discutarea soluțiilor.
Nimeni nu are curajul să spună cât de gravă e situația , care au fost greșelile și cum trebuie corectate.
Aceeași lipsă de transparență , caracteristică politicii românești.
Din păcate va ieși o cârpeală prezentată drept strategie care să convingă UE , FMI și BM.
Oare noi , cetățenii acestei țări vom fi convinși ?
În rest , numai de bine.
P.S. Unii zic , doct , România este ca un bolnav , care trebuie tratat și că trebuie să acceptăm pilula amara care ni se administrează!
Băă ( scuze ) incompetenților , după ce ați adus țara pe marginea prăpastiei , vă asumați calitatea de doctori cu diplomă de la Bioterra ?
Sa sperăm că promisiunile vor fi onorate și nu vor fi doar vorbe în vânt.