19 mai, 2025



Articole recomandate:

citește și

lasă un comentariu

4 răspunsuri

  1. Cam simplista analiza. De ce sa nu ne bucuram ? Eu chiar ma bucur. Ca asa se si zice: „Bucurati-va !”. Deci hai sa ne bucuram ca a castigat un om educat, cu doctorat, matematician si sa nu cantam prohodul. Ideea este chiar asta: hai sa facem fapte destepte cu oameni destepti. Ce e asta: ” Pentru a ne lipi de partea bună a istoriei , nici nu trebuie să fim foarte deștepți: ideea e să nu fim proști.” ? Opinie aruncata din stilou ca sa apara azi un articol…Ati fi preferat sa iasa altcineva presedinte ? „Mai bine cu desteptul la paguba, decat cu prostul la castig”. Cred ca e cazul sa scrieti articole mai destepte si sa nu-mi mai atrageti atentia cu ineptii.

    1. Domnule Poghircă, se pare că ați avut o noapte rea, că nu păreți să vă bucurați. Poate că nu sunteti un cititor al cdg – iar atunci impulsia (nu impulsul) dvs. e de înțeles – sau poate, cine știe, cautați un paratrăsnet ceva. (Vedeți care e sursa furiei dvs. – ca să nu stricati, iarăși, ceea ce tocmai se construiește în zilele astea). Zi frumoasă și cu spor!

  2. Sinteza este bună dar trebuie adăugat și eșecul catastrofal al proiectului de țară „Romania educată”. Efectele se vor întinde pe tot secolul… Jale!

  3. polonia creste accelerat pentru ca de cand a intrat in ue are cota progresiva, taxe semnificativ mai mari ca Romania(inclusiv tva mai mare) , redistributie a bogatiei. de asta polonia nu se opreste din crestere. matematicianul nicusor dan sa ii inlature pe extremistii economici de tip florin citu de langa el. macar pippidi, mentora lui nicusor spunea ca daca vrei spitale si scoli ca in vest nu poti avea cota unica si impozite asa mici ca in Romania

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

toate comentariile

4 răspunsuri

  1. Cam simplista analiza. De ce sa nu ne bucuram ? Eu chiar ma bucur. Ca asa se si zice: „Bucurati-va !”. Deci hai sa ne bucuram ca a castigat un om educat, cu doctorat, matematician si sa nu cantam prohodul. Ideea este chiar asta: hai sa facem fapte destepte cu oameni destepti. Ce e asta: ” Pentru a ne lipi de partea bună a istoriei , nici nu trebuie să fim foarte deștepți: ideea e să nu fim proști.” ? Opinie aruncata din stilou ca sa apara azi un articol…Ati fi preferat sa iasa altcineva presedinte ? „Mai bine cu desteptul la paguba, decat cu prostul la castig”. Cred ca e cazul sa scrieti articole mai destepte si sa nu-mi mai atrageti atentia cu ineptii.

    1. Domnule Poghircă, se pare că ați avut o noapte rea, că nu păreți să vă bucurați. Poate că nu sunteti un cititor al cdg – iar atunci impulsia (nu impulsul) dvs. e de înțeles – sau poate, cine știe, cautați un paratrăsnet ceva. (Vedeți care e sursa furiei dvs. – ca să nu stricati, iarăși, ceea ce tocmai se construiește în zilele astea). Zi frumoasă și cu spor!

  2. Sinteza este bună dar trebuie adăugat și eșecul catastrofal al proiectului de țară „Romania educată”. Efectele se vor întinde pe tot secolul… Jale!

  3. polonia creste accelerat pentru ca de cand a intrat in ue are cota progresiva, taxe semnificativ mai mari ca Romania(inclusiv tva mai mare) , redistributie a bogatiei. de asta polonia nu se opreste din crestere. matematicianul nicusor dan sa ii inlature pe extremistii economici de tip florin citu de langa el. macar pippidi, mentora lui nicusor spunea ca daca vrei spitale si scoli ca in vest nu poti avea cota unica si impozite asa mici ca in Romania

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

articole categorie

Lucrăm momentan la conferința viitoare.

Îți trimitem cele mai noi evenimente pe e-mail pe măsură ce apar: