27 octombrie, 2025
Minunat ! Minunat ! La gargară primii , la realizări ultimii. Mutați-vă domnule ministru la Iernut să puneți în funcțiune centrala . Nu peste 9 luni cum s-a angajat Romgaz ! Lăsați chestia cu integrarea , etc. Ocupați-vă de lucruri concrete . Creșterea rapidă a capacității de stocare , construirea de noi centrale pe gaze. Poate vă rugați de irakieni să mai construiască o centrală similară cu cea de la Mintia.
Nu uitați că din 2027 se va închide grupul 1 de la CNE Cernavoda și vor fi închise și grupurile pe cărbune care încă mai funcționează.
Sau poate atunci nu veți mai fi ministru și nu vă pasă !? Și poate aveți în vedere că in curând poate mai repede decât vă gândiți ( dacă vă gândiți ) România va trebui să asigure energia electrică pentru Republica Moldova .
Vorbiți mult și faceți puțin.
În rest , numai de bine.
P.S. Nu uitați de market – maker.🤣🤣🤣🤣i
Un răspuns
Minunat ! Minunat ! La gargară primii , la realizări ultimii. Mutați-vă domnule ministru la Iernut să puneți în funcțiune centrala . Nu peste 9 luni cum s-a angajat Romgaz ! Lăsați chestia cu integrarea , etc. Ocupați-vă de lucruri concrete . Creșterea rapidă a capacității de stocare , construirea de noi centrale pe gaze. Poate vă rugați de irakieni să mai construiască o centrală similară cu cea de la Mintia.
Nu uitați că din 2027 se va închide grupul 1 de la CNE Cernavoda și vor fi închise și grupurile pe cărbune care încă mai funcționează.
Sau poate atunci nu veți mai fi ministru și nu vă pasă !? Și poate aveți în vedere că in curând poate mai repede decât vă gândiți ( dacă vă gândiți ) România va trebui să asigure energia electrică pentru Republica Moldova .
Vorbiți mult și faceți puțin.
În rest , numai de bine.
P.S. Nu uitați de market – maker.🤣🤣🤣🤣i