6 august, 2025



Articole recomandate:

citește și

lasă un comentariu

Un răspuns

  1. Buna ziua,

    Daca imi permiteti o mica precizare:

    Eu nu sunt singurul cetatean Roman care considera, pe drept, ca nivelul pensiilor asa-zise ”speciale” NU trebuie stabilit prin discutii ”la masa verde”, adica DOAR intre oamenii politici – CI NIVELUL PENSIILOR SPECIALE ALE TUTUROR BENEFICIARILOR ACESTOR PENSII, NU DOAR ALE MAGISTRATILOR – TREBUIE STABILIT PRIN REFRENDUM NATIONAL – ADICA DOAR CEI CE REALMENTE PLATESC ACESTE PENSII SPECIALE – ADICA POPORUL ROMAN MUNCITOR, PRIN TAXELE SI IMPOZITELE LUI, SA SE PRONUNTE ASUPRA CUANTUMULUI ACESTOR PENSII SPECIALE!!!
    Doar Poporul Roman Muncitor este in masura sa decida despre faptul CA TOTI ROMANII TREBUIE SA PRIMEASCA DOAR PENSIA PE CARE AU REALIZAT-O CA URMARE A CONTRIBUTIVITATII AVUTE IN TIMPUL VIETII LOR ACTIVE LA FONDUL DE STAT PENTRU PENSIILE PUBLICE!!!
    Astazi exista in Romania anumite categorii de ”privilegiati si speciali” care au o pensie ca urmare a contributivitatii de doar
    25 – 30 % din totalul pensiei lor iar restul de 75 – 70 % o ”fura” de LA CEILALTI ROMANI CARE TREBUIE SA ”STRANGA” ASTFEL CUREAUA PENTRU CA ”PRIVILEGIATII” SA TRAIASCA EI LA SUPERLATIV!

    PENSIILE SPECIALE SA FIE DECISE DOAR PRIN REFERENDUM NATIONAL!!!

    Multumesc.

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

toate comentariile

Un răspuns

  1. Buna ziua,

    Daca imi permiteti o mica precizare:

    Eu nu sunt singurul cetatean Roman care considera, pe drept, ca nivelul pensiilor asa-zise ”speciale” NU trebuie stabilit prin discutii ”la masa verde”, adica DOAR intre oamenii politici – CI NIVELUL PENSIILOR SPECIALE ALE TUTUROR BENEFICIARILOR ACESTOR PENSII, NU DOAR ALE MAGISTRATILOR – TREBUIE STABILIT PRIN REFRENDUM NATIONAL – ADICA DOAR CEI CE REALMENTE PLATESC ACESTE PENSII SPECIALE – ADICA POPORUL ROMAN MUNCITOR, PRIN TAXELE SI IMPOZITELE LUI, SA SE PRONUNTE ASUPRA CUANTUMULUI ACESTOR PENSII SPECIALE!!!
    Doar Poporul Roman Muncitor este in masura sa decida despre faptul CA TOTI ROMANII TREBUIE SA PRIMEASCA DOAR PENSIA PE CARE AU REALIZAT-O CA URMARE A CONTRIBUTIVITATII AVUTE IN TIMPUL VIETII LOR ACTIVE LA FONDUL DE STAT PENTRU PENSIILE PUBLICE!!!
    Astazi exista in Romania anumite categorii de ”privilegiati si speciali” care au o pensie ca urmare a contributivitatii de doar
    25 – 30 % din totalul pensiei lor iar restul de 75 – 70 % o ”fura” de LA CEILALTI ROMANI CARE TREBUIE SA ”STRANGA” ASTFEL CUREAUA PENTRU CA ”PRIVILEGIATII” SA TRAIASCA EI LA SUPERLATIV!

    PENSIILE SPECIALE SA FIE DECISE DOAR PRIN REFERENDUM NATIONAL!!!

    Multumesc.

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

articole categorie

Lucrăm momentan la conferința viitoare.

Îți trimitem cele mai noi evenimente pe e-mail pe măsură ce apar: