7 iulie, 2025



Articole recomandate:

citește și

lasă un comentariu

2 răspunsuri

  1. Lipsește o viziune , o structurare a măsurilor , în final un plan de acțiune cu obiective , termene și rezultate estimate. Simplu !
    Ce avem în schimb ? O șaorma cu de toate !
    Pentru mine este evident că domnul Bolojan este depășit de situație și acționează precum un contabil.
    Partidele urmăresc în principal obiective politice și nu rezolvarea problemei.
    Sindicatele și mediul de afaceri au poziții diametral opuse și nu sunt obiective în discutarea soluțiilor.
    Nimeni nu are curajul să spună cât de gravă e situația , care au fost greșelile și cum trebuie corectate.
    Aceeași lipsă de transparență , caracteristică politicii românești.
    Din păcate va ieși o cârpeală prezentată drept strategie care să convingă UE , FMI și BM.
    Oare noi , cetățenii acestei țări vom fi convinși ?
    În rest , numai de bine.
    P.S. Unii zic , doct , România este ca un bolnav , care trebuie tratat și că trebuie să acceptăm pilula amara care ni se administrează!
    Băă ( scuze ) incompetenților , după ce ați adus țara pe marginea prăpastiei , vă asumați calitatea de doctori cu diplomă de la Bioterra ?

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

toate comentariile

2 răspunsuri

  1. Lipsește o viziune , o structurare a măsurilor , în final un plan de acțiune cu obiective , termene și rezultate estimate. Simplu !
    Ce avem în schimb ? O șaorma cu de toate !
    Pentru mine este evident că domnul Bolojan este depășit de situație și acționează precum un contabil.
    Partidele urmăresc în principal obiective politice și nu rezolvarea problemei.
    Sindicatele și mediul de afaceri au poziții diametral opuse și nu sunt obiective în discutarea soluțiilor.
    Nimeni nu are curajul să spună cât de gravă e situația , care au fost greșelile și cum trebuie corectate.
    Aceeași lipsă de transparență , caracteristică politicii românești.
    Din păcate va ieși o cârpeală prezentată drept strategie care să convingă UE , FMI și BM.
    Oare noi , cetățenii acestei țări vom fi convinși ?
    În rest , numai de bine.
    P.S. Unii zic , doct , România este ca un bolnav , care trebuie tratat și că trebuie să acceptăm pilula amara care ni se administrează!
    Băă ( scuze ) incompetenților , după ce ați adus țara pe marginea prăpastiei , vă asumați calitatea de doctori cu diplomă de la Bioterra ?

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

articole categorie

Lucrăm momentan la conferința viitoare.

Îți trimitem cele mai noi evenimente pe e-mail pe măsură ce apar: