6 noiembrie, 2024



Articole recomandate:

citește și

lasă un comentariu

5 răspunsuri

  1. Felicitari pentru analiza! Este un semnal de alarma adresat liderilor care sunt rupti de nevoile societatii. Un semnal de alarma adresat cetatenilor obisnuiti, o punere sub lupa a evolutiilor nenaturale ale societatii actuale, oarecum impuse de lideri si pseudolideri doar pentru beneficiul acestora din urma.

  2. Nimic despre tipul de OM-POLITICIAN Donald Trump ?
    Panorama. 6 noiembrie. Andrei Luca Popescu.
    Americanilor le pasă de ce găsesc în portofel când îl deschid și pe card după ce tastează PIN-ul. Oricât ne-ar plăcea să credem că e mai mult de atât, nu e.
    CTP. 07 nov. 2024
    O alegere care a avut pe un braț al balanței egolatria și promisiunile scelerate de a deporta milioane de oameni, de a arunca armata împotriva populației, de a-i urmări și elimina pe toți cei care nu sunt de acord cu el. Argumentele lui au fost insultele, minciunile sfruntate fără număr, amenințările, suprimarea democrației, pedeapsa cu moartea. Machoismul lui dezgustător a fost apreciat de femei, care au votat-o pe Kamala Harris cu 2 procente mai puțin decât pe Biden. Indiferent ce va face, acestea sunt valorile pe care le impune, acesta este modelul uman de succes pe plan mondial. Și în România, în care va trebui să mai trăiesc”, a spus jurnalistul,

    1. O, da: cei doi spun niste chestii foarte inteligente, cum de nu m-am gândit la ele? (eu n-as avea timp să scriu niste clisee de genul ăsta – asta lăsând la o parte fatul că în geeral nu mă interesează ce cred cei doi, indiferent dacă sunt sau nu de acord cu punctul meu de vedere)

  3. Nu avem nici o libertate , ni se vinde iluzia libertății
    Sa vorbim despre „a înțelege”:

    FmI , CM au distrus populațiile de pe Terra! Au cumpărat sclavi! Ăsta e binele pe care îl cereți să îl vedeți în jur? Unde e Binele pe care îl cereți oamenilor? Când suntem obligați de politicieni la sclavie, nu am voie sa spun nu dacă nu vreau sa platesc impozite pe proprietate, pe venit, etc?!
    Nu mă mai omoară regele și trimișii lui bătăuși daca nu vreau sa i plătesc bir, mă omoară civilizat președinții de stat, anaf și judecătorul care aplica regulile scrise împotriva ființelor umane.

    Înainte, populația primitiva 1600 toamna și fără educația de după sec 18- secolul cică luminat, era terorizată de dijme, biruri de către animalele de regi și slujitorii loiali ai regilor precum conți , baroni , cavaleri etc (primeau mită pamanturi și functii și titulaturi și l slujeau loial pe regica). Nobilii băteau de rupeau țăranii care se revoltau și nu plăteau taxele impuse , probabil le violau și fiicele. Astăzi poliția nu te bate, te amendează sa ți ia banii și ANAF pune poprire pe cont sau te baga in executare silita ca sa ti ia bucata de pământ/locuință ca sa nu fii o fiinta umana libera care a avut ghinionul sa fie născut

    Animalul de rege și a dat de la sine titulatura de rege și prin atrocități, crime, a dobândit supunerea supușilor, iar alți nașpeți cruzi s au băgat slujitori sub comanda lui. Regele lua cu forța tinerii populației sărace la razboi sa lupte pentru el pe alte teritorii pt tot felul de cauze: banii, aur, argint, sânge pur și simplu, luat de femei prizoniere pt violuri, pt măreție și cuceriri, glorie oribila etc

    Ii durea in cot pe regi și pe aristocrați de populație și de binele acesteia. E mereu vorba de influență și avere!
    Și e valabil pe toată Terra.
    Familiile de aristocrați sunt criminale de la începuturi

    Astăzi, animalele care asupresc ființele umane  se numesc președinte de stat, politicieni, milițieni/ militari din ierarhia superioară și judecători. Vor cu forța să ia tinerii să moară în război daca e cazul . Nu vrei sa mori pentru animalul președinte, te baga la închisoare servitorii lui :judecătorii și poliția (ăștia fug să prindă dezertorii nu?!)

    O dată ce s a introdus mizeria că poți face profit deși cantitatea de bani este finita, totul s a terminat. Unde există surplus de salariu la unul, înseamnă că sunt o masa de oameni care mor de foame. Deficitul nu va fi niciodată acoperit. Au grijă băncile de asta, pentru că au pus cămătăria! Banii sunt finiți in economie și ție ți se cer dobânzi. Adică bani in plus care nu exista. Din ce bani daca sunt cantitate limitata?

    Nu s a schimbat nimic. Astăzi suntem omorati civilizat. Ne omoară statul.
    Nu pot sa spun „nu” că mă omoară prin depresie și boala servitorii statului.

    Luați de aici libertate

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

toate comentariile

5 răspunsuri

  1. Felicitari pentru analiza! Este un semnal de alarma adresat liderilor care sunt rupti de nevoile societatii. Un semnal de alarma adresat cetatenilor obisnuiti, o punere sub lupa a evolutiilor nenaturale ale societatii actuale, oarecum impuse de lideri si pseudolideri doar pentru beneficiul acestora din urma.

  2. Nimic despre tipul de OM-POLITICIAN Donald Trump ?
    Panorama. 6 noiembrie. Andrei Luca Popescu.
    Americanilor le pasă de ce găsesc în portofel când îl deschid și pe card după ce tastează PIN-ul. Oricât ne-ar plăcea să credem că e mai mult de atât, nu e.
    CTP. 07 nov. 2024
    O alegere care a avut pe un braț al balanței egolatria și promisiunile scelerate de a deporta milioane de oameni, de a arunca armata împotriva populației, de a-i urmări și elimina pe toți cei care nu sunt de acord cu el. Argumentele lui au fost insultele, minciunile sfruntate fără număr, amenințările, suprimarea democrației, pedeapsa cu moartea. Machoismul lui dezgustător a fost apreciat de femei, care au votat-o pe Kamala Harris cu 2 procente mai puțin decât pe Biden. Indiferent ce va face, acestea sunt valorile pe care le impune, acesta este modelul uman de succes pe plan mondial. Și în România, în care va trebui să mai trăiesc”, a spus jurnalistul,

    1. O, da: cei doi spun niste chestii foarte inteligente, cum de nu m-am gândit la ele? (eu n-as avea timp să scriu niste clisee de genul ăsta – asta lăsând la o parte fatul că în geeral nu mă interesează ce cred cei doi, indiferent dacă sunt sau nu de acord cu punctul meu de vedere)

  3. Nu avem nici o libertate , ni se vinde iluzia libertății
    Sa vorbim despre „a înțelege”:

    FmI , CM au distrus populațiile de pe Terra! Au cumpărat sclavi! Ăsta e binele pe care îl cereți să îl vedeți în jur? Unde e Binele pe care îl cereți oamenilor? Când suntem obligați de politicieni la sclavie, nu am voie sa spun nu dacă nu vreau sa platesc impozite pe proprietate, pe venit, etc?!
    Nu mă mai omoară regele și trimișii lui bătăuși daca nu vreau sa i plătesc bir, mă omoară civilizat președinții de stat, anaf și judecătorul care aplica regulile scrise împotriva ființelor umane.

    Înainte, populația primitiva 1600 toamna și fără educația de după sec 18- secolul cică luminat, era terorizată de dijme, biruri de către animalele de regi și slujitorii loiali ai regilor precum conți , baroni , cavaleri etc (primeau mită pamanturi și functii și titulaturi și l slujeau loial pe regica). Nobilii băteau de rupeau țăranii care se revoltau și nu plăteau taxele impuse , probabil le violau și fiicele. Astăzi poliția nu te bate, te amendează sa ți ia banii și ANAF pune poprire pe cont sau te baga in executare silita ca sa ti ia bucata de pământ/locuință ca sa nu fii o fiinta umana libera care a avut ghinionul sa fie născut

    Animalul de rege și a dat de la sine titulatura de rege și prin atrocități, crime, a dobândit supunerea supușilor, iar alți nașpeți cruzi s au băgat slujitori sub comanda lui. Regele lua cu forța tinerii populației sărace la razboi sa lupte pentru el pe alte teritorii pt tot felul de cauze: banii, aur, argint, sânge pur și simplu, luat de femei prizoniere pt violuri, pt măreție și cuceriri, glorie oribila etc

    Ii durea in cot pe regi și pe aristocrați de populație și de binele acesteia. E mereu vorba de influență și avere!
    Și e valabil pe toată Terra.
    Familiile de aristocrați sunt criminale de la începuturi

    Astăzi, animalele care asupresc ființele umane  se numesc președinte de stat, politicieni, milițieni/ militari din ierarhia superioară și judecători. Vor cu forța să ia tinerii să moară în război daca e cazul . Nu vrei sa mori pentru animalul președinte, te baga la închisoare servitorii lui :judecătorii și poliția (ăștia fug să prindă dezertorii nu?!)

    O dată ce s a introdus mizeria că poți face profit deși cantitatea de bani este finita, totul s a terminat. Unde există surplus de salariu la unul, înseamnă că sunt o masa de oameni care mor de foame. Deficitul nu va fi niciodată acoperit. Au grijă băncile de asta, pentru că au pus cămătăria! Banii sunt finiți in economie și ție ți se cer dobânzi. Adică bani in plus care nu exista. Din ce bani daca sunt cantitate limitata?

    Nu s a schimbat nimic. Astăzi suntem omorati civilizat. Ne omoară statul.
    Nu pot sa spun „nu” că mă omoară prin depresie și boala servitorii statului.

    Luați de aici libertate

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

articole categorie

Lucrăm momentan la conferința viitoare.

Îți trimitem cele mai noi evenimente pe e-mail pe măsură ce apar: