25 februarie, 2024



Articole recomandate:

Etichete: ,

citește și

lasă un comentariu

3 răspunsuri

  1. Problemele din Educație sunt sistemice. Poți mări salariile de zece ori și nu se va schimba nimic. Profesorii rămân aceeași ( in general slab pregătiți și blazați ) , preocupați de meditații ( acolo unde sunt solicitate ) iar cadrul organizatoric este depășit , pornind de la curriculă până la normarea activității . Matematica ( judecata matematică ) trebuie înțeleasă și predată in acest sens. Din păcate totul este orientat spre memorare .
    In rest numai de bine.

  2. Vedeti doar o parte a paharului!
    Parintii forteaza cu meditatiile ca sa aiba Ei timp liber mai mult!
    Apoi in familie educatia copiilor se face cu tableta, telefonul punand aceste scule un bratelele odraslelor!
    Dar in primul rand copii nu invata avand la indemana telefonul.
    Ei sunt preocupati sa apara pe retele de socializare, sa fenteze scoala avand la indemana copiatul, plagiatul exersat de primii oameni din stat!
    Puterea exemplului!
    Cati „Dottorre” nu au fost Primi Ministri plagiind la greu si nu li s-a intamplat nimic.
    Copilul a vazut ca merge cu copiatul, cu plagiatul si atunci nu a facut decat sa imite politicul.
    Doar ca la mathe mai trebuie si gandire logica!😎
    Ceea ce nu era cazul la politicieni!

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

toate comentariile

3 răspunsuri

  1. Problemele din Educație sunt sistemice. Poți mări salariile de zece ori și nu se va schimba nimic. Profesorii rămân aceeași ( in general slab pregătiți și blazați ) , preocupați de meditații ( acolo unde sunt solicitate ) iar cadrul organizatoric este depășit , pornind de la curriculă până la normarea activității . Matematica ( judecata matematică ) trebuie înțeleasă și predată in acest sens. Din păcate totul este orientat spre memorare .
    In rest numai de bine.

  2. Vedeti doar o parte a paharului!
    Parintii forteaza cu meditatiile ca sa aiba Ei timp liber mai mult!
    Apoi in familie educatia copiilor se face cu tableta, telefonul punand aceste scule un bratelele odraslelor!
    Dar in primul rand copii nu invata avand la indemana telefonul.
    Ei sunt preocupati sa apara pe retele de socializare, sa fenteze scoala avand la indemana copiatul, plagiatul exersat de primii oameni din stat!
    Puterea exemplului!
    Cati „Dottorre” nu au fost Primi Ministri plagiind la greu si nu li s-a intamplat nimic.
    Copilul a vazut ca merge cu copiatul, cu plagiatul si atunci nu a facut decat sa imite politicul.
    Doar ca la mathe mai trebuie si gandire logica!😎
    Ceea ce nu era cazul la politicieni!

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

articole categorie

Lucrăm momentan la conferința viitoare.

Îți trimitem cele mai noi evenimente pe e-mail pe măsură ce apar: