27 iunie, 2023
Buna ziua! In primul rand, sunteți praf la legislație, ca și guvernanții. Un militar lucrează de obicei în condiții deosebite/ speciale. Un militar nu are salariu, ci solda, are drepturi restrânse, munca lui suplimentara lui nu este considerată munca forțată, pensia lui este de serviciu și contribuie în cuantum la fel ca și civilii, doar că în sistemul de pensii MAI/ MAPN. Militarul nu are voie, spre deosebire de civil, sa contribuie benevol la alt sistem de pensii ( piloanele la care pot contribui suplimentar civilii), iar procentul calculat la pensie, este de mult de aproximativ 58,9 la suta, la care se adauga legal, ordinul militar, care este în vigoare și ajungea la un procent de aproximativ 80 la sută, pentru cei cu vechime minima de 25 de ani în condiții deosebite, care nu se mai da in ultima vreme, tot ilegal. Și dacă nu înțelegeți, suntem singura țară din lume, căreia Comisia Europeană i-a „impus” să facă praf ce tine de armata, securitatea națională, etc., și singura țară din NATO care nu își respectă condițiile, una dintre ele fiind și salarizarea personalului militar, așadar, in caz de război, poate să existe legal, zero ajutor. Parcă sunteți papagali când scrieți, repetați toate mizeriile pe care le aruncă guvernanții, fara sa vă documentați.
„Aflarea în treabă, ca metodă de lucru la romani” – Petre Tutea
Numai minciuni spuneti pe știri țineti cu hoți
PENSII SPECIALE? SE VOR TAIA CAND VOR EI CA DOAR E TARA LOR, FAC CE VOR. PENSII SPECIALE CUMULATE CU PENSIA, CU SALARIUL, ETC NORMAL CA ON ROMANIA.
4 răspunsuri
Buna ziua! In primul rand, sunteți praf la legislație, ca și guvernanții. Un militar lucrează de obicei în condiții deosebite/ speciale. Un militar nu are salariu, ci solda, are drepturi restrânse, munca lui suplimentara lui nu este considerată munca forțată, pensia lui este de serviciu și contribuie în cuantum la fel ca și civilii, doar că în sistemul de pensii MAI/ MAPN. Militarul nu are voie, spre deosebire de civil, sa contribuie benevol la alt sistem de pensii ( piloanele la care pot contribui suplimentar civilii), iar procentul calculat la pensie, este de mult de aproximativ 58,9 la suta, la care se adauga legal, ordinul militar, care este în vigoare și ajungea la un procent de aproximativ 80 la sută, pentru cei cu vechime minima de 25 de ani în condiții deosebite, care nu se mai da in ultima vreme, tot ilegal. Și dacă nu înțelegeți, suntem singura țară din lume, căreia Comisia Europeană i-a „impus” să facă praf ce tine de armata, securitatea națională, etc., și singura țară din NATO care nu își respectă condițiile, una dintre ele fiind și salarizarea personalului militar, așadar, in caz de război, poate să existe legal, zero ajutor. Parcă sunteți papagali când scrieți, repetați toate mizeriile pe care le aruncă guvernanții, fara sa vă documentați.
„Aflarea în treabă, ca metodă de lucru la romani” – Petre Tutea
Numai minciuni spuneti pe știri țineti cu hoți
PENSII SPECIALE? SE VOR TAIA CAND VOR EI CA DOAR E TARA LOR, FAC CE VOR. PENSII SPECIALE CUMULATE CU PENSIA, CU SALARIUL, ETC NORMAL CA ON ROMANIA.