28 noiembrie, 2023



Articole recomandate:

Etichete:

citește și

lasă un comentariu

8 răspunsuri

  1. Fiat justiția pereat mundus ! Ha,ha,ha ……
    Ăștia își dau singuri salarii , se exonerează de orice responsabilitate , nu mai au niciun pic de rușine.
    Alo, doamna Viorica Costiniu nu mai protestați ?

  2. Fratilor, in ce tara traim?
    Doua milioane de euro la niste penali?
    Si sunt primiti in functie, judeca incontinuare pe alti penali.
    Ti se face scarba de tara asta si de cine o conduce.
    Eu zic sa i promoveze, sefi pe la CSM si pe Hrebe prim ministru.

  3. Bai ,,judecatorule”, dupa acest deznodamant fericit tie ce faci, te duci semet la serviciu, cu obrazul gros ca talpa unui bocanc care a mers prin rahat si te uiti semet in ochii colegilor ca ai scapat.
    – Fapta sa prescris si m am intors. Sunt ,,nevinovat”. Da ti mi si mie niste dosare, ceva hoti de gaini, sa vezi ce pedepse le dau.
    Rusine, rusine!
    Da ti bai demisia de bun simnt!.

  4. Credeți că asta mai e tara? Porcăria asta cu prescrierea și prelungirea la infinit a unor „anumite” dosare seamănă cu justiția din Burkina Faso! Sau ma înșel eu și e și mai rău! Maine -poimâine vom auzi ca de fapt recunoașterea lui Hrebenciuc ca a furat 43000 ha de pădure nu e nici o infracțiune,și i se vor da hotului de Paltin acele ha apoi și despăgubiri de câteva zeci de milioane de lei ! Cu scuzele din partea statului! Oare cât mai suporta aceasta populație sa fie jefuita?

  5. De ce România SI nu cel(cei) care au greșit, să plătească daunele. De ce bugetul să suporte despăgubiri pentru decizii luate de persoane. Este normal sa nu ajungă banii pentru învățământ, cultura, sănătate si toate celelalte dacă plătim toate greșelile individuale comise din neștiință dar mai ales din reacredință.

  6. Să se știe,cu judecătorii să vă puneți. Nici cu cei care judecă,nici cu cei judecați. De ce ? Că așa vrea mușchi noștrii. Gabriel Stefanitza Rokerul .

  7. Rușine! Atât celor care au promovat astfel de legi strâmbe cât și celor care ,conform Constituției aveau dreptul și puteau sa se opună unei astfel de caricaturi de lege! Și nu în ultimul rand celor care au „lalait” judecarea cauzei ,așteptând sa se împlinească termenul prescripției! Rușine! Dar știți ce înseamnă rușinea!?!…

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

toate comentariile

8 răspunsuri

  1. Fiat justiția pereat mundus ! Ha,ha,ha ……
    Ăștia își dau singuri salarii , se exonerează de orice responsabilitate , nu mai au niciun pic de rușine.
    Alo, doamna Viorica Costiniu nu mai protestați ?

  2. Fratilor, in ce tara traim?
    Doua milioane de euro la niste penali?
    Si sunt primiti in functie, judeca incontinuare pe alti penali.
    Ti se face scarba de tara asta si de cine o conduce.
    Eu zic sa i promoveze, sefi pe la CSM si pe Hrebe prim ministru.

  3. Bai ,,judecatorule”, dupa acest deznodamant fericit tie ce faci, te duci semet la serviciu, cu obrazul gros ca talpa unui bocanc care a mers prin rahat si te uiti semet in ochii colegilor ca ai scapat.
    – Fapta sa prescris si m am intors. Sunt ,,nevinovat”. Da ti mi si mie niste dosare, ceva hoti de gaini, sa vezi ce pedepse le dau.
    Rusine, rusine!
    Da ti bai demisia de bun simnt!.

  4. Credeți că asta mai e tara? Porcăria asta cu prescrierea și prelungirea la infinit a unor „anumite” dosare seamănă cu justiția din Burkina Faso! Sau ma înșel eu și e și mai rău! Maine -poimâine vom auzi ca de fapt recunoașterea lui Hrebenciuc ca a furat 43000 ha de pădure nu e nici o infracțiune,și i se vor da hotului de Paltin acele ha apoi și despăgubiri de câteva zeci de milioane de lei ! Cu scuzele din partea statului! Oare cât mai suporta aceasta populație sa fie jefuita?

  5. De ce România SI nu cel(cei) care au greșit, să plătească daunele. De ce bugetul să suporte despăgubiri pentru decizii luate de persoane. Este normal sa nu ajungă banii pentru învățământ, cultura, sănătate si toate celelalte dacă plătim toate greșelile individuale comise din neștiință dar mai ales din reacredință.

  6. Să se știe,cu judecătorii să vă puneți. Nici cu cei care judecă,nici cu cei judecați. De ce ? Că așa vrea mușchi noștrii. Gabriel Stefanitza Rokerul .

  7. Rușine! Atât celor care au promovat astfel de legi strâmbe cât și celor care ,conform Constituției aveau dreptul și puteau sa se opună unei astfel de caricaturi de lege! Și nu în ultimul rand celor care au „lalait” judecarea cauzei ,așteptând sa se împlinească termenul prescripției! Rușine! Dar știți ce înseamnă rușinea!?!…

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

articole categorie

Lucrăm momentan la conferința viitoare.

Îți trimitem cele mai noi evenimente pe e-mail pe măsură ce apar: