5 februarie, 2026
Interconectare energetică Georgia România
O imbecilitate totală!
În loc să punem presiune pe Ungaria și Slovacia pentru a avea o linie, linii de conectare cu Vestul forțos, o ținem langa cu Georgia (adică Rusia brunetă și păroasă).
Sunt convins că ideea e de la Ivan, nu cel Groaznic, ci …. de la Ministerul Energiei…
proiectul e foarte vechi, de vreo 10-12 ani, odată la câțiva ani se mai apucă cineva de el
2 răspunsuri
Interconectare energetică Georgia România
O imbecilitate totală!
În loc să punem presiune pe Ungaria și Slovacia pentru a avea o linie, linii de conectare cu Vestul forțos, o ținem langa cu Georgia (adică Rusia brunetă și păroasă).
Sunt convins că ideea e de la Ivan, nu cel Groaznic, ci …. de la Ministerul Energiei…
proiectul e foarte vechi, de vreo 10-12 ani, odată la câțiva ani se mai apucă cineva de el