25 iunie, 2025
Declaratiile ministrului sunt caraghioase.
Multa gargara si putine masuri eficiente.
Nu se vor disponibiliza oameni, salariile vor creste, va fi micsorata suma alocate pentru burse, vor creste numarul de copii pe clasa, alte fleacuri administrative irelevante dar care dau impresia ca faci ceva.
Daca sistemul actual produce mai mult de 40% analfabeti functionali (testele PISA), 50% nepromovare de BAC credeti ca angajatii din sistem merita cresteri de salarii si sporuri ? Credeti ca marirea numarului de copii la clase care si asa invata in 2 -3 schimburi (Africa !?!?!) va contribui la imbunatatirea rezultatelor ?
Ministrul actual este in functie de 6 luni. S-a schimbat ceva in sistem in lunile astea ?
Tara trista, condusa de clovni si jongleri.
Un răspuns
Declaratiile ministrului sunt caraghioase.
Multa gargara si putine masuri eficiente.
Nu se vor disponibiliza oameni, salariile vor creste, va fi micsorata suma alocate pentru burse, vor creste numarul de copii pe clasa, alte fleacuri administrative irelevante dar care dau impresia ca faci ceva.
Daca sistemul actual produce mai mult de 40% analfabeti functionali (testele PISA), 50% nepromovare de BAC credeti ca angajatii din sistem merita cresteri de salarii si sporuri ? Credeti ca marirea numarului de copii la clase care si asa invata in 2 -3 schimburi (Africa !?!?!) va contribui la imbunatatirea rezultatelor ?
Ministrul actual este in functie de 6 luni. S-a schimbat ceva in sistem in lunile astea ?
Tara trista, condusa de clovni si jongleri.