21 iunie, 2025
Gravă greșeala numirea dnei Toiu la externe! Probabil ca atunci când la întâlnirile oficiale – unde se fac și mici cadouri protocolare – cum ar fi de ex. vinuri românești renumite- se vor oferi sticle de țuică ( bătrâna/ de pere- real speciale și specifice) împreună cu 2 toiuri tradiționale !👎
Total de acord cu dumneavoastră . Oare doamna Țoiu știe dacă Norvegia este regat sau republică ?
Domnii Nicușor Dan și Ilie Bolojan trebuie neapărat să intervină.
Sugerez ca acest post să revină unei personalități din domeniu și USR să rămână doar cu trei ministere.
În rest , numai de bine.
Buna ziua D-le Redactor Sef,
Urmaresc de ani buni de zile articolele Dvs care sunt foarte ”la obiect” in legatura cu problemele actuale ale Romaniei de azi.
Dar la inceputul acestui articol al Dvs m-a frapat o parte din prime fraza, si anume; ” ….la prezidențialele din iarnă și cele din luna mai România l-a văzut pe diavolul rusesc…”
OK, sa speram ca acest ”diavol rusesc” a trecut dar ce ne facem acum cu DIAVOLUL ROMANESC – ADICA CEL AL MARII CORUPTII GENERALIZATE DIN ROMANIA DE AZI? Cine ne scapa de acest DIAVOL ROMANESC AL MAFIEI CARE FURA (si) prin cele 2400 – 2500 de firme fantoma inghesuite intr-o garesoniera si care au devalizat bugetul de Stat al Romaniei ce peste 29 de miliarde de RON, asa cum foarte bine ati prezentat Dvs intr-un recent articol?
Romania are astazi CEL MAI MARE DEFICIT AL BALANTEI DE PLATI DINTRE TOATE TARILE UE!
Romania tot vede acest DIAVOL ROMANESC AL MAFIEI DE PESTE 35 DE ANI SI NIMENI NU FACE NIMIC POATE SI PENTRU FAPTUL CA (virgula) CEI IN MASURA SA O FACA AU IMENSE INTERESE PECUNIARE DE PRIMIT DE LA DIAVOLUL ROMANESC MAFIOT!!!
Sa vedem daca Dl Presedinte Dr. in Matematici la Sorbona, Dan, va avea CURAJUL sa demaste sau macar sa inceapa starpirea DIAVOLULUI ROMANESC MAFIOT – dar noi nu credem ca va avea acest curaj elementar.
Cineva vrea sa distraga atentia Poporului Roman prezentand acest asa-zis ”diavol rusesc” – de la ADEVARATUL MARE DIAVOL ROMANESC MAFIOT, CARE TOT DEVALIZEAZA ROMANIA DE PESTE 35 DE ANI – SI PROBABIL VA CONTINUA SA O DEVALIZEZE INGHESUIND INTR-O GARSONIERA ALTE PESTE 1000 DE FIRME FANTOMA CARE SA SUGA DIN VLAGA POPORULUI ROMAN MUNCITOR!!!
Dar noi avem senzatia ca, vorba vechiului proverb Romanesc :
” Cainii ( ca Dvs, eu si alti Romani…) latra (sau latram) – si caravana HOTILOR MAFIOTI ROMANI TRECE NESTINGHERITA MAI DEPARTE, FURAND IN CONTINUARE DI TRUPUL ROMANIEI SI INDATORAND ROMANIA TOT MAI MULT IN CONTINUARE”.
Da, noi CAINII LATRAM SI CARAVANA HOTILOR MAFIOTI ROMANI TRECE MAI DEPARTE NESTINGHERITA LA FURAT!!!
Doresc sa vad ce comentarii voi primi pe adresa mea de email pe care o voi publica mai jos.
Mutumesc respectuos pentru atentia acordata acestor catorva randuri ale mele (sper ca nu v-am plictisit) si va sigur ca voi continua sa urmaresc, ca si pana acum, cu acelasi mare interes toate articolele Dvs.
Va doresc o zi buna.
Cu stima,
Ioan.
3 răspunsuri
Gravă greșeala numirea dnei Toiu la externe! Probabil ca atunci când la întâlnirile oficiale – unde se fac și mici cadouri protocolare – cum ar fi de ex. vinuri românești renumite- se vor oferi sticle de țuică ( bătrâna/ de pere- real speciale și specifice) împreună cu 2 toiuri tradiționale !👎
Total de acord cu dumneavoastră . Oare doamna Țoiu știe dacă Norvegia este regat sau republică ?
Domnii Nicușor Dan și Ilie Bolojan trebuie neapărat să intervină.
Sugerez ca acest post să revină unei personalități din domeniu și USR să rămână doar cu trei ministere.
În rest , numai de bine.
Buna ziua D-le Redactor Sef,
Urmaresc de ani buni de zile articolele Dvs care sunt foarte ”la obiect” in legatura cu problemele actuale ale Romaniei de azi.
Dar la inceputul acestui articol al Dvs m-a frapat o parte din prime fraza, si anume; ” ….la prezidențialele din iarnă și cele din luna mai România l-a văzut pe diavolul rusesc…”
OK, sa speram ca acest ”diavol rusesc” a trecut dar ce ne facem acum cu DIAVOLUL ROMANESC – ADICA CEL AL MARII CORUPTII GENERALIZATE DIN ROMANIA DE AZI? Cine ne scapa de acest DIAVOL ROMANESC AL MAFIEI CARE FURA (si) prin cele 2400 – 2500 de firme fantoma inghesuite intr-o garesoniera si care au devalizat bugetul de Stat al Romaniei ce peste 29 de miliarde de RON, asa cum foarte bine ati prezentat Dvs intr-un recent articol?
Romania are astazi CEL MAI MARE DEFICIT AL BALANTEI DE PLATI DINTRE TOATE TARILE UE!
Romania tot vede acest DIAVOL ROMANESC AL MAFIEI DE PESTE 35 DE ANI SI NIMENI NU FACE NIMIC POATE SI PENTRU FAPTUL CA (virgula) CEI IN MASURA SA O FACA AU IMENSE INTERESE PECUNIARE DE PRIMIT DE LA DIAVOLUL ROMANESC MAFIOT!!!
Sa vedem daca Dl Presedinte Dr. in Matematici la Sorbona, Dan, va avea CURAJUL sa demaste sau macar sa inceapa starpirea DIAVOLULUI ROMANESC MAFIOT – dar noi nu credem ca va avea acest curaj elementar.
Cineva vrea sa distraga atentia Poporului Roman prezentand acest asa-zis ”diavol rusesc” – de la ADEVARATUL MARE DIAVOL ROMANESC MAFIOT, CARE TOT DEVALIZEAZA ROMANIA DE PESTE 35 DE ANI – SI PROBABIL VA CONTINUA SA O DEVALIZEZE INGHESUIND INTR-O GARSONIERA ALTE PESTE 1000 DE FIRME FANTOMA CARE SA SUGA DIN VLAGA POPORULUI ROMAN MUNCITOR!!!
Dar noi avem senzatia ca, vorba vechiului proverb Romanesc :
” Cainii ( ca Dvs, eu si alti Romani…) latra (sau latram) – si caravana HOTILOR MAFIOTI ROMANI TRECE NESTINGHERITA MAI DEPARTE, FURAND IN CONTINUARE DI TRUPUL ROMANIEI SI INDATORAND ROMANIA TOT MAI MULT IN CONTINUARE”.
Da, noi CAINII LATRAM SI CARAVANA HOTILOR MAFIOTI ROMANI TRECE MAI DEPARTE NESTINGHERITA LA FURAT!!!
Doresc sa vad ce comentarii voi primi pe adresa mea de email pe care o voi publica mai jos.
Mutumesc respectuos pentru atentia acordata acestor catorva randuri ale mele (sper ca nu v-am plictisit) si va sigur ca voi continua sa urmaresc, ca si pana acum, cu acelasi mare interes toate articolele Dvs.
Va doresc o zi buna.
Cu stima,
Ioan.