7 august, 2024
Poate am sau nu dreptate… Nimeni nu spune de ce se consuma cu ajutorul creditelor…. Nimeni nu vorbește de stabilitatea preturilor. Ce cumpăr azi cu 10000 de Ron.ca să strâng un an banii aceștia, după un an nu mai am aceeași putere de cumpărare, constat că imi mai trebuie bani 5,10,15% in plus.E ușor să condamni populația și să aperi guvernul …și mediul de afaceri .
nimeni nu condamnă populația si nici nu susține guvernul: e vorba de politici care alimentează inflația inclusiv prin stimularea creditării consumului: atunci când cererea creste iar oferta rămâne pe loc, preturile cresc: e un fenomen obiectiv, nu o acuzație
2 răspunsuri
Poate am sau nu dreptate… Nimeni nu spune de ce se consuma cu ajutorul creditelor…. Nimeni nu vorbește de stabilitatea preturilor. Ce cumpăr azi cu 10000 de Ron.ca să strâng un an banii aceștia, după un an nu mai am aceeași putere de cumpărare, constat că imi mai trebuie bani 5,10,15% in plus.E ușor să condamni populația și să aperi guvernul …și mediul de afaceri .
nimeni nu condamnă populația si nici nu susține guvernul: e vorba de politici care alimentează inflația inclusiv prin stimularea creditării consumului: atunci când cererea creste iar oferta rămâne pe loc, preturile cresc: e un fenomen obiectiv, nu o acuzație