13 mai, 2024



Articole recomandate:

citește și

lasă un comentariu

Un răspuns

  1. Acest articol rezuma foarte bine viata la corporatie. Nu e nici un angajat mulțumit de ea, toata lumea realizeaza ca este iadul intruchipat, ba chiar este un articol chiar pe aceasta pagina mai jos unde spune ca 85% din angajati isi cauta un job mai bun (dar nu le spuneti va rog ca nu au de unde, toate sunt la fel). Si dupa aia vin limbricii, „liderii”, „managerii”. Voi sunteți prosti, sunteți needucați financiar, de ce nu acceptați oferte salariale mai mici pe baza unor beneficii de 3 lei si-o pruna? Nu aveti educatia financiar-antreprenoriala, desi nu iti trebuie decat doi neuroni sa realizezi faptul ca daca te-ai angajat atesta ca nu iti dorești sa fii antreprenor, dar ce contează? Noi avem servicii de wellbeing, in care va spunem ca tot voi sunteți problema.
    Ar fi fost o lucrare interesanta, daca avea si concluzii ferme. Asa e doar ca orice job la corporație, bullshit.
    Atunci cand nu ataci teme importante ca micromanagementul, impartirea echitabila a castigurilor, programul blocat de 100 de ani in cele 40 de ore, desi productivitatea a crescut cu 400% de atunci, si utilitatea in sine a jobului(cititi despre conceptul de bullshit jobs), aceste lucrari sunt hartie de sters la fund.

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

toate comentariile

Un răspuns

  1. Acest articol rezuma foarte bine viata la corporatie. Nu e nici un angajat mulțumit de ea, toata lumea realizeaza ca este iadul intruchipat, ba chiar este un articol chiar pe aceasta pagina mai jos unde spune ca 85% din angajati isi cauta un job mai bun (dar nu le spuneti va rog ca nu au de unde, toate sunt la fel). Si dupa aia vin limbricii, „liderii”, „managerii”. Voi sunteți prosti, sunteți needucați financiar, de ce nu acceptați oferte salariale mai mici pe baza unor beneficii de 3 lei si-o pruna? Nu aveti educatia financiar-antreprenoriala, desi nu iti trebuie decat doi neuroni sa realizezi faptul ca daca te-ai angajat atesta ca nu iti dorești sa fii antreprenor, dar ce contează? Noi avem servicii de wellbeing, in care va spunem ca tot voi sunteți problema.
    Ar fi fost o lucrare interesanta, daca avea si concluzii ferme. Asa e doar ca orice job la corporație, bullshit.
    Atunci cand nu ataci teme importante ca micromanagementul, impartirea echitabila a castigurilor, programul blocat de 100 de ani in cele 40 de ore, desi productivitatea a crescut cu 400% de atunci, si utilitatea in sine a jobului(cititi despre conceptul de bullshit jobs), aceste lucrari sunt hartie de sters la fund.

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

articole categorie

Lucrăm momentan la conferința viitoare.

Îți trimitem cele mai noi evenimente pe e-mail pe măsură ce apar: