19 octombrie, 2023
Proteste vin si trec .Ceea ce ramine este insa depopularea Gazei si trimiterea in desert(propunere Egipt ) a palestinienilor si dezmembrarea ,pina la os, a Hamas si Hezbolah impreuna cu alte entitati teroriste mai mici .Iranul a fost pacalit .Terorismul dispare la marginile Europei iar Gaza, ca si enclava ruseasca (sprijinul este evident pentru Hamas ) ,dispare si ea pe model Nogorno .Israel loveste decisiv aceste entitati teroriste .A doua capcana dupa cea din Ucraina a functionat perfect .Aliatul Rusiei Iran (axa de injumatateste )ce folosea si inarma teroristi , va fi facut responsabil .Recenta eroare cu racheta ce a lovit singurul Spital Crestin din Gaza ii transforma pe iranieni in mincinosi aidoma tuturor celor care s-au repezit sa condamne armata Israel .China si Rusia au mintit si ei .In curind se va vedea adevarata forta a armatelor Israel .Trump(laudarosul perfect ) ne-a zis deja ce arme noi vor folosite .J.R.Biden ne zice si el cum SUA are cea mai puternica armata din Istoria omenirii .Vom afla cit de repede se poate .Atentie!? incitarea la revolta musulmana si atentale teroriste din Europa aparute dupa ce acuzele au fost indreptate catre Israel ,atunci cind un numar mare de sefi de stat din Orientul Mijlociu s-au grabit, mincinos si au aratat cu degetul spre cei care au cauzat distrugerea Spitalului Crestin din Gaza ,se va intoarce ca un bumerang impotriva tuturor celor care s-au grabit sa lanseze astfel de acuze ce nu pot fi acceptate de nimeni in intreaga lume .Statul Islamic ce este responsabil cu atacul si negresit va fi distrus si el .Teroristii care au lovit Europa si cei care au furnizat ajutor vor cunoaste ce inseamna sa nu ai discernamint .Dealtfel si Egiptul si Iordania si alte natiuni arabe abia asteapta sa scape de acesti „ nebuni ”ai planetei .Lovitura asupra Spitalui crestin le ofera si lor , dupa ce protestele se opresc ,(toata lumea stie acum cine este vinovat )sansa de a scapa de acesti teroristi si de a scapa definitiv de influenta Rusiei si Iranului in zona .Israel le ofera gratis salvarea .Rusia s-a facut de ris prin condamnarea Israel .Israel ajuta intreaga lume araba(musulmana ) sa scape de teroristii ce au pus mina pe frîiele statului in multe dintre tarile din Orientul Mijlociu .Curind vom asista la unele discursuri ce doresc eliminarea terorismului din zona si pe cei care le sunt sustinatori .Toate aceste grupari vor fi eliminate cum dealtfel vedem ca vor fi eliminate si enclavele mari purtatoare de conflict acolo unde Rusia este inca prezenta .Marea cistigatoare ,ca de obicei ,va fi UE ce va elimina si ea persoanele identificate ca si sustinatori si care va pune umarul sa distruga alaturi de SUA si Israel terorismul .Abia astept ca pina in aceasta seara sa apara la TV astfel de atitudini .Sa vedem cine ne zice asta primul . Adica primul dupa mine .Terorismul este vizat de noi toti (toti musulmanii vor dori asta )si sustinatorii lui asisderea .Biden ne-azis in clar nu toti teroristii sunt palestinieni si daca extindem zicerea putem spune chiar cum nu toti teroristii sunt cetateni ai statelor din Orientul mijlociu .Acesti sefi de state vor dori si ei sa scape de teroarea terorista .Intreaga procedura este abia la inceput .Evident ne este si cum Israel nu va intra cu tancuri in Gaza decit in momentul in care au distrus cel putin 80 la suta dintre capacitatile militare Hamas .In paralel vor lovi si Hezbolah .In Afganistan a fost cu totul altceva .Acolo erau teritorii greu de atacat si de cucerit si in acelasi timp Administratia locala era doar de fatada alaturi de SUA .Acolo sau facut banii din altceva .Dealtfel spre a se putea pune in practica capcana din Ucraina si cea din Israel administratia Biden avea nevoie de trupele SUA din Afganistan ca doar nu o sa credem ca au fost lasati de izbeliste .Generalul se pare ca are o experienta negativa in Afganistan .
Un răspuns
Proteste vin si trec .Ceea ce ramine este insa depopularea Gazei si trimiterea in desert(propunere Egipt ) a palestinienilor si dezmembrarea ,pina la os, a Hamas si Hezbolah impreuna cu alte entitati teroriste mai mici .Iranul a fost pacalit .Terorismul dispare la marginile Europei iar Gaza, ca si enclava ruseasca (sprijinul este evident pentru Hamas ) ,dispare si ea pe model Nogorno .Israel loveste decisiv aceste entitati teroriste .A doua capcana dupa cea din Ucraina a functionat perfect .Aliatul Rusiei Iran (axa de injumatateste )ce folosea si inarma teroristi , va fi facut responsabil .Recenta eroare cu racheta ce a lovit singurul Spital Crestin din Gaza ii transforma pe iranieni in mincinosi aidoma tuturor celor care s-au repezit sa condamne armata Israel .China si Rusia au mintit si ei .In curind se va vedea adevarata forta a armatelor Israel .Trump(laudarosul perfect ) ne-a zis deja ce arme noi vor folosite .J.R.Biden ne zice si el cum SUA are cea mai puternica armata din Istoria omenirii .Vom afla cit de repede se poate .Atentie!? incitarea la revolta musulmana si atentale teroriste din Europa aparute dupa ce acuzele au fost indreptate catre Israel ,atunci cind un numar mare de sefi de stat din Orientul Mijlociu s-au grabit, mincinos si au aratat cu degetul spre cei care au cauzat distrugerea Spitalului Crestin din Gaza ,se va intoarce ca un bumerang impotriva tuturor celor care s-au grabit sa lanseze astfel de acuze ce nu pot fi acceptate de nimeni in intreaga lume .Statul Islamic ce este responsabil cu atacul si negresit va fi distrus si el .Teroristii care au lovit Europa si cei care au furnizat ajutor vor cunoaste ce inseamna sa nu ai discernamint .Dealtfel si Egiptul si Iordania si alte natiuni arabe abia asteapta sa scape de acesti „ nebuni ”ai planetei .Lovitura asupra Spitalui crestin le ofera si lor , dupa ce protestele se opresc ,(toata lumea stie acum cine este vinovat )sansa de a scapa de acesti teroristi si de a scapa definitiv de influenta Rusiei si Iranului in zona .Israel le ofera gratis salvarea .Rusia s-a facut de ris prin condamnarea Israel .Israel ajuta intreaga lume araba(musulmana ) sa scape de teroristii ce au pus mina pe frîiele statului in multe dintre tarile din Orientul Mijlociu .Curind vom asista la unele discursuri ce doresc eliminarea terorismului din zona si pe cei care le sunt sustinatori .Toate aceste grupari vor fi eliminate cum dealtfel vedem ca vor fi eliminate si enclavele mari purtatoare de conflict acolo unde Rusia este inca prezenta .Marea cistigatoare ,ca de obicei ,va fi UE ce va elimina si ea persoanele identificate ca si sustinatori si care va pune umarul sa distruga alaturi de SUA si Israel terorismul .Abia astept ca pina in aceasta seara sa apara la TV astfel de atitudini .Sa vedem cine ne zice asta primul . Adica primul dupa mine .Terorismul este vizat de noi toti (toti musulmanii vor dori asta )si sustinatorii lui asisderea .Biden ne-azis in clar nu toti teroristii sunt palestinieni si daca extindem zicerea putem spune chiar cum nu toti teroristii sunt cetateni ai statelor din Orientul mijlociu .Acesti sefi de state vor dori si ei sa scape de teroarea terorista .Intreaga procedura este abia la inceput .Evident ne este si cum Israel nu va intra cu tancuri in Gaza decit in momentul in care au distrus cel putin 80 la suta dintre capacitatile militare Hamas .In paralel vor lovi si Hezbolah .In Afganistan a fost cu totul altceva .Acolo erau teritorii greu de atacat si de cucerit si in acelasi timp Administratia locala era doar de fatada alaturi de SUA .Acolo sau facut banii din altceva .Dealtfel spre a se putea pune in practica capcana din Ucraina si cea din Israel administratia Biden avea nevoie de trupele SUA din Afganistan ca doar nu o sa credem ca au fost lasati de izbeliste .Generalul se pare ca are o experienta negativa in Afganistan .