14 octombrie, 2023
Rusia pierde mai tot ce poate pierde mai ales acum cind in Israel niste „capiati” de-a binelea au atacat poporul ales . Ce sperau sa reuseasca prin asta nu are nimeni habar .Probabil voiau sa fie vazuti pe la TV sau sa aduca palestinienilor nevinovati pieirea sau pierderea fisei .Feciorele ii asteapta acum cu bratele deschise .Israel doar le-a arat gaura si ei s-au repezit (Hamas adica ) cu totii in ea .Acum suporta consecintele .Nu ii ajuta nimeni bag seama .Toti se dau de ceasul mortii pe la TV fara sa le trimita bietilor palestinieni vreo portocala sau ceva ajutoare sa nu doarma la noapte sub cerul liber .Israel nu are de ce sa omoare cetatenii palestinieni ei vor doar sa distruga Hamas si asta nu o pot face fara sa distruga City Gaza acolo unde se ascund luptatorii si auxiliarii Hamas impreuna cu o sumedenie de simpatizanti, aflati si ei prin gaurile lor subterane .Armata Israel nu va invada nimic .Tancurile sunt tinute la granita doar pentru impresia artistica .Trag si ele la tinta ca la Bilci .Da bine la TV. Abia dupa ce nu mai va exista „piatra peste piatra ”tancurile vor intra sa curete ce a mai ramas .Israel are nevoie de 20 de ani de pace si pacea nu se putea obtine decit daca Hamas ataca Israel si facea ceea ce a vazut o lume intreaga .Mortii stau marturie .Mii de oameni carora li s-au taiat capetele sau burtile , batrinii si copii omorti , femeile violate si tirite moarte prin pustietati , ne-au aratat adevarata fata a Hamasului .Acum Hamas sufera consecintele. Aiureala de ne-o tot spun astia pe la TV, cea cu interventia Iranului ,nu face nici cit o ceapa degerata .Aia nu sunt Hamas (vechea Persie) sa fie atit de naivi si sa atraga toate bombele portavionului Gerald Ford din SUA aflat exact pentru a face asta in Marea Mediterana .A doua Enclava dispare .Prima a disparut Nogorno .Urmeaza sa dispara toate enclavele din Europa, mari purtatoare de conflict .Transnistria va fi si ea acolo .Ucraina deja a semnat cu Maia protejarea granitelor .Asa se schimba lumea .Fara razboi vedem ca nu se poate. Bine ca macar noi Romanii suntem in NATO si UE si nu cred ca exista „nebunul” care sa vrea sa ne atace .La noi e liniste si pace si nici macar palestinienii ,ce stau de ceva vreme in Romania, nu fac garagata .Stiu si ei ca nu este bine sa te pui cu romănul .Sfatuim Israel sa intre repede in NATO si va avea si el pacea vesnica si mult visata . Partidele romanesti de opozitie inca nu au jurat credinta Israel .Bine ca macar parlamentarii , cu cele trei exceptii cunoscute , au fost de acord sa isi declare adeziunea .Un imens pol de putere universal , economic, social ,politic si militar este pe cale sa se nasca .Un NATO 2 deja apare .Intreaga Europa se indreapta acum catre UE .
Un răspuns
Rusia pierde mai tot ce poate pierde mai ales acum cind in Israel niste „capiati” de-a binelea au atacat poporul ales . Ce sperau sa reuseasca prin asta nu are nimeni habar .Probabil voiau sa fie vazuti pe la TV sau sa aduca palestinienilor nevinovati pieirea sau pierderea fisei .Feciorele ii asteapta acum cu bratele deschise .Israel doar le-a arat gaura si ei s-au repezit (Hamas adica ) cu totii in ea .Acum suporta consecintele .Nu ii ajuta nimeni bag seama .Toti se dau de ceasul mortii pe la TV fara sa le trimita bietilor palestinieni vreo portocala sau ceva ajutoare sa nu doarma la noapte sub cerul liber .Israel nu are de ce sa omoare cetatenii palestinieni ei vor doar sa distruga Hamas si asta nu o pot face fara sa distruga City Gaza acolo unde se ascund luptatorii si auxiliarii Hamas impreuna cu o sumedenie de simpatizanti, aflati si ei prin gaurile lor subterane .Armata Israel nu va invada nimic .Tancurile sunt tinute la granita doar pentru impresia artistica .Trag si ele la tinta ca la Bilci .Da bine la TV. Abia dupa ce nu mai va exista „piatra peste piatra ”tancurile vor intra sa curete ce a mai ramas .Israel are nevoie de 20 de ani de pace si pacea nu se putea obtine decit daca Hamas ataca Israel si facea ceea ce a vazut o lume intreaga .Mortii stau marturie .Mii de oameni carora li s-au taiat capetele sau burtile , batrinii si copii omorti , femeile violate si tirite moarte prin pustietati , ne-au aratat adevarata fata a Hamasului .Acum Hamas sufera consecintele. Aiureala de ne-o tot spun astia pe la TV, cea cu interventia Iranului ,nu face nici cit o ceapa degerata .Aia nu sunt Hamas (vechea Persie) sa fie atit de naivi si sa atraga toate bombele portavionului Gerald Ford din SUA aflat exact pentru a face asta in Marea Mediterana .A doua Enclava dispare .Prima a disparut Nogorno .Urmeaza sa dispara toate enclavele din Europa, mari purtatoare de conflict .Transnistria va fi si ea acolo .Ucraina deja a semnat cu Maia protejarea granitelor .Asa se schimba lumea .Fara razboi vedem ca nu se poate. Bine ca macar noi Romanii suntem in NATO si UE si nu cred ca exista „nebunul” care sa vrea sa ne atace .La noi e liniste si pace si nici macar palestinienii ,ce stau de ceva vreme in Romania, nu fac garagata .Stiu si ei ca nu este bine sa te pui cu romănul .Sfatuim Israel sa intre repede in NATO si va avea si el pacea vesnica si mult visata . Partidele romanesti de opozitie inca nu au jurat credinta Israel .Bine ca macar parlamentarii , cu cele trei exceptii cunoscute , au fost de acord sa isi declare adeziunea .Un imens pol de putere universal , economic, social ,politic si militar este pe cale sa se nasca .Un NATO 2 deja apare .Intreaga Europa se indreapta acum catre UE .