, Alexandra Pele

20 iunie, 2022



Articole recomandate:

Etichete: ,

citește și

lasă un comentariu

Un răspuns

  1. Remarc cifrele trimise în RO.
    Cei mai mari investitori (cu bani gheata) in Romania sunt emigranții.
    Faptul că cei din Germania și Marea Britanie depășesc pe cei din Italia și Spania are doua caracteristici preocupante ( pentru unii. )
    1 – posibil o schimbare de profesiuni la emigranți. Daca in Italia – Spania emigrau preponderent muncitori , badante, in Germania și GB emigrează preponderent ingineri , medici. Adică multe persoane cu școală superioară.
    – La INS și guvern , se întreabă cineva cam cite milioane de români au plecat din tara asta sau 19.000.000 locuitori stabili e bătut în cuie ? 😀
    Cât de grav ar fi sa recunoști că 6- 7 milioane au abandonat raiul corupției și a promovării pe pile ?

    Daca se scade din cele vreo 15 milioane de locuitori rămași în țară , numărul de minori plus numărul de bugetari ( inclus in firmele ” private” dar cu actionist statul) plus numărul de pensionați, cam cât de mare e capitalismul privat neabonat la contractele cu statul ?
    Cumva ridicol de mic ?

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

toate comentariile

Un răspuns

  1. Remarc cifrele trimise în RO.
    Cei mai mari investitori (cu bani gheata) in Romania sunt emigranții.
    Faptul că cei din Germania și Marea Britanie depășesc pe cei din Italia și Spania are doua caracteristici preocupante ( pentru unii. )
    1 – posibil o schimbare de profesiuni la emigranți. Daca in Italia – Spania emigrau preponderent muncitori , badante, in Germania și GB emigrează preponderent ingineri , medici. Adică multe persoane cu școală superioară.
    – La INS și guvern , se întreabă cineva cam cite milioane de români au plecat din tara asta sau 19.000.000 locuitori stabili e bătut în cuie ? 😀
    Cât de grav ar fi sa recunoști că 6- 7 milioane au abandonat raiul corupției și a promovării pe pile ?

    Daca se scade din cele vreo 15 milioane de locuitori rămași în țară , numărul de minori plus numărul de bugetari ( inclus in firmele ” private” dar cu actionist statul) plus numărul de pensionați, cam cât de mare e capitalismul privat neabonat la contractele cu statul ?
    Cumva ridicol de mic ?

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

articole categorie

Lucrăm momentan la conferința viitoare.

Îți trimitem cele mai noi evenimente pe e-mail pe măsură ce apar: